Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

ADALEX IMPEX S.R.L.

CUI 38908313 · J38/143/2018

cu contul HoReCaOS, sau pe email

ADALEX IMPEX S.R.L. are CUI 38908313, nr. de înregistrare J38/143/2018, înmatriculată pe 21.02.2018. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2024: cifră de afaceri 15.730 lei, pierdere netă 2.825 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

2/10
Semnale serioase de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-4 Inactivă fiscal — TVA nedeductibilă la facturile primite
-1 Pierdere în ultimul bilanț (2024)

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 16 mii lei · mediana 199 mii lei 8% din mediană
Profit net -3 mii lei · mediana 3 mii lei sub mediană (pierdere)
Marjă netă -18% · mediana 1.6% sub mediană (pierdere)

Comparat cu 270.667 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 16 mii lei
2018: 9 mii lei 182019: 18 mii lei 192020: 11 mii lei 202022: 20 mii lei 222024: 16 mii lei 24
Profit net -3 mii lei
2018: -436 lei 182019: 816 lei 192020: 3 mii lei 202022: 2 mii lei 222024: -3 mii lei 24
Salariați 0
2018: 0 182019: 0 19
Bilanț detaliat · 5 ani (lei)
Indicator20242022202020192018
Cifra de afaceri netă15.73020.03911.01618.1219.175
Venituri totale15.73120.03911.01618.1219.175
Cheltuieli totale18.55617.9578.09716.7899.336
Profit / pierdere brută-2.8252.0822.9191.332-161
Profit / pierdere netă-2.8251.5712.588816-436
Active imobilizate————115
Active circulante18.17424.66413.78610.8255.732
Stocuri17.57324.17612.50010.5595.286
Casa și conturi la bănci6014881.286266446
Datorii6.71310.76610.61910.2466.083
Capitaluri proprii11.46113.8983.167579-236
Capital subscris vărsat200200200200200

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalINACTIV
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 21.02.2018
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
CAEN principal4711
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCADALEX IMPEX S.R.L.
Nr. reg. com.J38/143/2018
EUIDROONRC.J38/143/2018
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2018-02-21
Sediu socialStr. I. C. Brătianu, 3, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA
Domiciliu fiscalJUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. I. C. BRĂTIANU, NR.3, BL.S1, SC.B, ET.8, AP.34
Telefon—
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de clădire · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Firme active în apropieredistanță
CRISLAND SRL aceeași clădire
DUMART ASSIST S.R.L. inactiv aceeași clădire
FERVIS ENTERTAINMENT S.R.L. aceeași clădire
GEOCAD PROIECT SRL inactiv aceeași clădire
MIRALESS ELECTRO IMPIANTI S.R.L. aceeași clădire
PATIPRODUCT SRL inactiv aceeași clădire
PIGULIN FRUIT IMPORT S.R.L. aceeași clădire
PIGULIN FRUIT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ aceeași clădire
STAVRULA DUMPER S.R.L. aceeași clădire
STAVRULA TRANS SRL aceeași clădire
SCENY SERV S.R.L. aceeași clădire
CARSOR SRL 37 m

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

47112018 – 2024

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (18)

Sunt 18 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.

22462094 CRISLAND SRL
30103440 PIGULIN FRUIT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
30120971 DALIU MARIA-MĂDĂLINA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ
30330582 SC RICOST CONSULT S.R.L.
31546844 LA NUOVA TRATTORIA S.R.L.
31553418 NETCU GEORGE-DANIEL PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ
33148039 ŞERBĂNESCU ALEXANDRU-DORU ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ
37318640 MIRALESS ELECTRO IMPIANTI S.R.L.
38636499 PIGULIN FRUIT IMPORT S.R.L.
39677543 FERVIS ENTERTAINMENT S.R.L.
41740111 VĂDUVA CONSTANTIN-COSMIN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ
42047319 CRĂCIUNESCU ȘTEFAN-LUCIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ

CAEN autorizat (1)

4711

Alte firme din Vâlcea

1465454 STELI SRL
1466670 CAROTA SRL
1467919 HORIZON SRL
1468906 MINIUNIVERS SRL
1469006 UNIVERS SA
1469480 ROMIFLOR SRL
1471057 DALIA SRL
1471383 FRAGUS SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25