STINDARD PRODEXIM SRL
CUI 3901479 · J1993011705404
STINDARD PRODEXIM SRL are CUI 3901479, nr. de înregistrare J1993011705404, înmatriculată pe 27.04.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 47.938 lei, profit net 17.315 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 48 mii lei · mediana 129 mii lei | 37% din mediană |
| Profit net | 17 mii lei · mediana 4 mii lei | 472% din mediană |
| Marjă netă | 36.1% · mediana 3.6% | de 10× mediana |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 47.938 | 55.453 | 56.725 | 53.111 | 61.187 | 83.845 | 97.263 | 100.126 | 108.148 | 86.487 | 82.752 | 44.666 | 29.005 | 20.430 | 0 |
| Venituri totale | 47.938 | 66.240 | 56.725 | 53.111 | 61.187 | 83.845 | 97.264 | 100.126 | 108.148 | 87.228 | 82.752 | 44.666 | 29.005 | 20.430 | 0 |
| Cheltuieli totale | 27.671 | 32.247 | 29.988 | 24.983 | 51.730 | 40.101 | 68.422 | 43.469 | 83.969 | 41.695 | 50.968 | 38.787 | 22.358 | 20.411 | — |
| Profit / pierdere brută | 20.267 | 33.993 | 26.737 | 28.128 | 9.457 | 43.744 | 28.842 | 56.657 | 24.179 | 45.533 | 31.784 | 5.879 | 6.647 | 19 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 17.315 | 29.207 | 22.490 | 26.567 | 8.603 | 42.693 | 25.924 | 53.860 | 23.097 | 43.374 | 29.301 | 4.539 | 5.823 | -106 | 0 |
| Active imobilizate | 7.377 | 10.634 | 13.891 | 17.148 | 4.625 | 5.550 | 6.475 | 7.400 | — | — | — | 570 | 570 | 570 | 570 |
| Active circulante | 19.644 | 37.594 | 25.975 | 32.303 | 18.301 | 193.196 | 150.400 | 153.819 | 108.198 | 91.406 | 60.602 | 26.741 | 20.119 | 10.102 | 12.803 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 2.406 | — | 160 | 52 | 327 | 4.349 | 1.243 | 600 |
| Creanțe | 348 | 348 | 348 | 32 | 39 | 103 | 39 | 11.800 | 11.800 | 12.022 | 11.821 | 1.756 | 4.493 | 2.598 | 2.606 |
| Casa și conturi la bănci | 19.296 | 37.246 | 25.627 | 32.271 | 18.262 | 193.093 | 150.361 | 139.613 | 96.398 | 79.224 | 48.729 | 24.658 | 11.277 | 6.261 | 9.597 |
| Datorii | 5.470 | 17.292 | 17.136 | 14.041 | 14.083 | 52.932 | 53.754 | 84.022 | 84.861 | 26.208 | 38.779 | 34.789 | 32.706 | 28.513 | 31.108 |
| Capitaluri proprii | 21.551 | 30.936 | 22.730 | 35.410 | 8.843 | 145.814 | 103.121 | 77.197 | 23.337 | 65.198 | 21.823 | -7.478 | -12.017 | -17.841 | -17.735 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Aug 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.04.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STINDARD PRODEXIM SRL |
| Nr. reg. com. | J1993011705404 |
| EUID | ROONRC.J1993011705404 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-04-27 |
| Sediu social | Aleea Izvorul Oltului, 3, CAMERA NR. 5, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALE IZVORUL OLTULUI, NR.3, CAMERA NR. 5, BL.27, SC.2, ET.1, AP.20 |
| Telefon | 0721291069 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CRISTAL EXIM SRL inactiv | aceeași clădire |
| GAROC EDIL SRL inactiv | aceeași clădire |
| PELICANUL GSM SRL inactiv | aceeași clădire |
| RAINMAKER AGENCY S.R.L. | aceeași clădire |
| SML ADMIN SRL | aceeași clădire |
| STEPHANOTIS SERVICII SRL inactiv | aceeași clădire |
| TEDI CRAFT NAILS S.R.L. | aceeași clădire |
| BETA DESIGN SRL inactiv | 39 m |
| CEFA TOTAL PLANT SRL inactiv | 39 m |
| EUROFACADES SRL inactiv | 39 m |
| FELDRI INDUSTRY S.R.L. inactiv | 39 m |
| FLIC-FLAC SRL | 39 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9531 | 2025 |
| 4520 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08