UNITY WAVE S.R.L.
CUI 39083842 · J2023001620044
UNITY WAVE S.R.L. are CUI 39083842, nr. de înregistrare J2023001620044, înmatriculată pe 18.10.2023. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6210. În 2025: cifră de afaceri 250.998 lei, profit net 164.684 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 251 mii lei · mediana 287 mii lei | 87% din mediană |
| Profit net | 165 mii lei · mediana 114 mii lei | 145% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 65.6% · mediana 45.3% | 145% din mediană |
| Cifră pe salariat | 251 mii lei · mediana 297 mii lei | 84% din mediană |
Comparat cu 28.737 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 250.998 | 258.777 | 47.117 | 2.020 | 125.209 | 135.367 | 153.946 | 72.860 |
| Venituri totale | 251.012 | 258.785 | 47.117 | 2.161 | 125.267 | 136.654 | 154.180 | 72.879 |
| Cheltuieli totale | 78.948 | 75.643 | 36.530 | 28.152 | 62.259 | 63.106 | 94.384 | 56.010 |
| Profit / pierdere brută | 172.064 | 183.142 | 10.587 | -25.991 | 63.008 | 73.548 | 59.796 | 16.869 |
| Profit / pierdere netă | 164.684 | 175.533 | 8.476 | -26.056 | 59.706 | 69.773 | 55.178 | 14.683 |
| Active imobilizate | 12.833 | — | 15.971 | 27.863 | 41.237 | 53.496 | — | — |
| Active circulante | 161.258 | 184.529 | 11.495 | 2.427 | 51.318 | 62.449 | 56.493 | 18.288 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 2.040 | 2.040 | 1.280 |
| Creanțe | 122.371 | 122.401 | — | — | 38.423 | 49.321 | 19.560 | 5.138 |
| Casa și conturi la bănci | 38.887 | 62.128 | 11.495 | 2.427 | 12.895 | 11.088 | 34.893 | 11.870 |
| Datorii | 9.167 | 8.756 | 21.099 | 32.399 | 30.572 | 45.932 | 1.075 | 3.405 |
| Capitaluri proprii | 164.924 | 175.773 | 6.367 | -2.109 | 61.983 | 70.013 | 55.418 | 14.883 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 17.10.2023 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 6210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | UNITY WAVE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2023001620044 |
| EUID | ROONRC.J2023001620044 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2023-10-18 |
| Sediu social | Str. Şoimului, 16, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. ŞOIMULUI, NR.16, SC.A, ET.3, AP.8 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CLINICA ELARA HOMEOPATIE S.R.L. | aceeași clădire |
| ECO-TEH SRL inactiv | aceeași clădire |
| AMBIANCE CONCEPT BUILDING S.R.L. | 47 m |
| CLEANTIM SERVICE S.R.L. inactiv | 47 m |
| DESCARO SRL | 47 m |
| IONAŞ JUSTCONSULT S.R.L. | 47 m |
| MOVI MIRANDI SRL | 47 m |
| MOVI TEAM S.R.L. | 47 m |
| PROTMED PRODUCT S.R.L. | 47 m |
| SACHIEL ABUNDENT S.R.L. | 47 m |
| SACHIEL PROSPER S.R.L. | 47 m |
| AGROVALMON SRL inactiv | 79 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 6210 | 2025 |
| 6201 | 2023 – 2024 |
| 8559 | 2018 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-20 · ONRC: 2026-11-08