MEDEEA RENT&SALES S.R.L.
CUI 39140247 · J2018000457326
MEDEEA RENT&SALES S.R.L. are CUI 39140247, nr. de înregistrare J2018000457326, înmatriculată pe 03.04.2018. Sediul social e în Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6812. În 2025: cifră de afaceri 611.242 lei, profit net 413.027 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 611 mii lei · mediana 124 mii lei | 492% din mediană |
| Profit net | 413 mii lei · mediana 17 mii lei | de 25× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 67.6% · mediana 19.4% | 348% din mediană |
| Cifră pe salariat | 611 mii lei · mediana 172 mii lei | 356% din mediană |
Comparat cu 55.927 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 611.242 | 439.948 | 364.946 | 269.604 | 233.453 | 96.524 | 183.069 | 287.707 |
| Venituri totale | 903.809 | 579.209 | 373.335 | 693.137 | 233.453 | 96.524 | 183.069 | 287.707 |
| Cheltuieli totale | 466.941 | 468.886 | 313.860 | 438.071 | 89.662 | 67.851 | 118.074 | 275.199 |
| Profit / pierdere brută | 436.868 | 110.323 | 59.475 | 255.066 | 143.791 | 28.673 | 64.995 | 12.508 |
| Profit / pierdere netă | 413.027 | 97.820 | 56.373 | 249.175 | 138.784 | 25.984 | 59.503 | 3.877 |
| Active imobilizate | 588.301 | 736.163 | 779.967 | 662.989 | 552.624 | 424.640 | 425.753 | 437.007 |
| Active circulante | 632.835 | 47.712 | 56.628 | 122.498 | 86.451 | 45.698 | 113.489 | 62.145 |
| Stocuri | 92.527 | 2.245 | 7.933 | 15.537 | 58.963 | 164 | 36.964 | 31.520 |
| Creanțe | 311.677 | 15.593 | 11.086 | 18.860 | 6.323 | 4.028 | 13.960 | 20.316 |
| Casa și conturi la bănci | 228.631 | 29.874 | 37.609 | 88.101 | 21.165 | 41.506 | 62.565 | 10.309 |
| Cheltuieli în avans | 5.861 | 23 | 163 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 793.537 | 380.744 | 367.174 | 420.963 | 410.727 | 380.774 | 475.662 | 495.075 |
| Venituri în avans | 20.187 | 34.437 | 48.687 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 413.273 | 368.717 | 420.897 | 364.524 | 228.348 | 89.564 | 63.580 | 4.077 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.04.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 6812 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEDEEA RENT&SALES S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018000457326 |
| EUID | ROONRC.J2018000457326 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-04-03 |
| Sediu social | Str. Andrei Şaguna, 2, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, STR. ANDREI ŞAGUNA, NR.2 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CEFWOOD IMPORT EXPORT SRL | aceeași clădire |
| MEDEEA FINANCE S.R.L. | aceeași clădire |
| ATHOM-UNLIMITED S.R.L. | aceeași clădire |
| ANGUS FEEDING SRL | 35 m |
| JUNGSTAMM DESIGN S.R.L. | 35 m |
| RESIDENTEGIC S.R.L. | 41 m |
| LEGION FORCE SECURITY S.R.L. | 54 m |
| ANA & TUDOR S.R.L. | 61 m |
| BALANCEMED S.R.L. | 66 m |
| ACUSTIC EXPERT SRL | 71 m |
| REGEL TECH SRL | 71 m |
| VIA PEDIATRIE S.R.L. inactiv | 71 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4110 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Sibiu
Actualizat ANAF: 2026-10-16 · ONRC: 2026-10-25