OVERCODE S.R.L.
CUI 39162563 · J2018000782080
OVERCODE S.R.L. are CUI 39162563, nr. de înregistrare J2018000782080, înmatriculată pe 10.04.2018. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6201. În 2025: cifră de afaceri 106.480 lei, profit net 28.697 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 106 mii lei · mediana 158 mii lei | 67% din mediană |
| Profit net | 29 mii lei · mediana 40 mii lei | 72% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 27% · mediana 36.4% | 74% din mediană |
| Cifră pe salariat | 106 mii lei · mediana 221 mii lei | 48% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 106.480 | 95.462 | 90.458 | 78.284 | 25.827 | — | 42.668 | 3.499 |
| Venituri totale | 110.327 | 96.535 | 92.915 | 79.281 | 26.246 | 0 | 42.907 | 3.515 |
| Cheltuieli totale | 78.500 | 55.427 | 45.490 | 13.326 | 3.740 | 938 | 9.474 | 2.596 |
| Profit / pierdere brută | 31.827 | 41.108 | 47.425 | 65.955 | 22.506 | -938 | 33.433 | 919 |
| Profit / pierdere netă | 28.697 | 38.666 | 46.647 | 64.266 | 21.739 | -938 | 32.146 | 814 |
| Active imobilizate | 2.292 | 4.931 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 43.830 | 119.584 | 104.711 | 66.473 | 22.362 | 11.473 | 33.065 | 2.948 |
| Creanțe | 8.972 | — | 11 | 16 | — | — | — | 759 |
| Casa și conturi la bănci | 34.858 | 119.584 | 104.700 | 66.457 | 22.362 | 11.473 | 33.065 | 2.189 |
| Datorii | 5.276 | 4.494 | 3.556 | 1.965 | 420 | 50 | 704 | 1.934 |
| Capitaluri proprii | 40.846 | 120.021 | 101.155 | 64.508 | 21.942 | 11.423 | 32.361 | 1.014 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Apr 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.04.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 6201 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OVERCODE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J08/782/2018 |
| EUID | ROONRC.J2018000782080 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-04-10 |
| Sediu social | Str. Lungă, 165, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. LUNGĂ, NR.165 |
| Telefon | 0755377428 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GREENBERRY SKINCARE S.R.L. | aceeași clădire |
| MAREXIM IMPORT EXPORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| STOMA2000 S.R.L. | aceeași clădire |
| ANANTARA S.R.L. | aceeași clădire |
| LUMEA LUI BARTI S.R.L. | aceeași clădire |
| THE CLEAN MAKERS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TOO DEAR SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| TWAVEMOOD S.R.L. | aceeași clădire |
| ALI GEOLAND S.R.L. | 33 m |
| ALI M.D. TIME SRL | 33 m |
| BIOFRESH CAB S.R.L. | 33 m |
| DDO TRANSPORT LEGUME SRL | 33 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25