VEGAS COMPANY SRL
CUI 3919069 · J1993000397094
VEGAS COMPANY SRL are CUI 3919069, nr. de înregistrare J1993000397094, înmatriculată pe 02.04.1993. Sediul social e în Municipiul Brăila, jud. Brăila. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5510. În 2025: cifră de afaceri 508.186 lei, profit net 120.977 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 508 mii lei · mediana 166 mii lei | 307% din mediană |
| Profit net | 121 mii lei · mediana 1 mii lei | de 93× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 23.8% · mediana 1% | de 24× mediana |
| Cifră pe salariat | 508 mii lei · mediana 131 mii lei | 387% din mediană |
Comparat cu 55.574 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 508.186 | 466.822 | 410.904 | 546.258 | 747.563 | 513.017 | 517.886 | 429.067 | 241.539 | 419.690 | 477.273 | 675.411 | 542.307 | 466.809 | 2.503.295 |
| Venituri totale | 535.843 | 495.193 | 437.572 | 608.955 | 693.691 | 685.688 | 769.161 | 437.562 | 262.906 | 518.346 | 483.081 | 699.959 | 551.020 | 471.616 | 2.506.481 |
| Cheltuieli totale | 398.814 | 461.606 | 311.568 | 591.964 | 626.034 | 663.459 | 726.059 | 749.002 | 445.765 | 496.780 | 437.506 | 676.297 | 543.646 | 594.092 | 2.504.573 |
| Profit / pierdere brută | 137.029 | 33.587 | 126.004 | 16.991 | 67.657 | 22.229 | 43.102 | -311.440 | -182.859 | 21.566 | 45.575 | 23.662 | 7.374 | -122.476 | 1.908 |
| Profit / pierdere netă | 120.977 | 18.741 | 121.629 | 10.856 | 59.945 | 16.167 | 36.215 | -315.794 | -186.704 | 19.180 | 45.575 | 23.662 | 7.374 | -122.476 | 1.344 |
| Active imobilizate | 96.590 | 100.432 | 104.902 | 109.373 | 123.416 | 138.278 | 133.781 | 156.476 | 160.718 | 184.718 | 179.974 | 217.091 | 216.668 | 278.931 | 270.867 |
| Active circulante | 478.375 | 477.275 | 503.891 | 512.232 | 515.568 | 613.266 | 652.292 | 526.268 | 869.101 | 807.672 | 635.933 | 441.145 | 784.280 | 709.729 | 500.454 |
| Stocuri | 20.117 | 25.913 | 42.725 | 47.370 | 54.956 | 161.154 | 134.590 | 40.696 | 262.622 | 221.356 | 153.910 | 48.386 | 81.589 | 42.072 | 60.712 |
| Creanțe | 437.212 | 451.206 | 458.977 | 464.250 | 457.905 | 451.567 | 516.606 | 483.837 | 603.011 | 585.226 | 480.166 | 392.387 | 702.347 | 624.112 | 417.381 |
| Casa și conturi la bănci | 21.046 | 156 | 2.189 | 612 | 2.707 | 545 | 1.096 | 1.735 | 3.468 | 1.090 | 1.857 | 372 | 344 | 43.545 | 22.361 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.226 | 3.226 | 3.226 | 3.226 | 3.226 | — | — |
| Datorii | 847.196 | 970.915 | 1.020.742 | 1.155.183 | 1.183.418 | 1.355.923 | 1.406.619 | 1.370.959 | 1.403.660 | 1.181.338 | 1.024.035 | 911.939 | 1.112.855 | 1.104.715 | 772.200 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.806 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -272.231 | -393.208 | -411.949 | -533.578 | -544.434 | -604.379 | -620.546 | -688.215 | -372.421 | -185.722 | -204.902 | -250.477 | -108.681 | -116.055 | -879 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 5 | 8 | 10 | 8 | 7 | 9 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.05.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 5510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VEGAS COMPANY SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000397094 |
| EUID | ROONRC.J1993000397094 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-04-02 |
| Sediu social | Cal. Galaţi, 9, CONSTRUCTIA C1. PARTER SI ETAJ, Mun. Brăila, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, CAL. GALAŢI, NR.9, CONSTRUCTIA C1. PARTER SI ETAJ |
| Telefon | 0239610850 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| MERSIC FACTORY SRL | aceeași clădire |
| STANDARD INVEST GRUP SRL | 32 m |
| ALKEN REST S.R.L. | 52 m |
| R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL BALTA MICĂ A BRĂILEI RA | 55 m |
| REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA - DIRECTIA SILVICA BRAILA | 55 m |
| DECUSARA COM SRL | 88 m |
| PANIMIS COMIMEX SRL | 88 m |
| IMPEX ADIROX SRL inactiv | 152 m |
| RANGE TRANS SRL | 152 m |
| AMBALEN SRL | 157 m |
| ARYAMEHR TRANS S.R.L. inactiv | 157 m |
| GILFOR SRL | 157 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 5510 | 2019 – 2025 |
| 5610 | 2018 |
| 5510 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25