PMPCONSULTING S.R.L.
CUI 39293860 · J2018000928295
PMPCONSULTING S.R.L. are CUI 39293860, nr. de înregistrare J2018000928295, înmatriculată pe 07.05.2018. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6220. În 2025: cifră de afaceri 2.381.189 lei, profit net 1.235.186 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,4 mil lei · mediana 286 mii lei | 832% din mediană |
| Profit net | 1,2 mil lei · mediana 113 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 51.9% · mediana 45.2% | 115% din mediană |
| Cifră pe salariat | 397 mii lei · mediana 297 mii lei | 134% din mediană |
Comparat cu 28.577 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.381.189 | 4.495.972 | 3.538.470 | 986.225 | 772.719 | 244.877 | — | — |
| Venituri totale | 2.386.927 | 4.496.183 | 3.477.262 | 1.048.124 | 772.719 | 244.877 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 957.314 | 1.094.808 | 1.520.852 | 1.170.869 | 607.450 | 208.630 | 4.214 | 222 |
| Profit / pierdere brută | 1.429.613 | 3.401.375 | 1.956.410 | -122.745 | 165.269 | 36.247 | -4.214 | -222 |
| Profit / pierdere netă | 1.235.186 | 2.884.366 | 1.817.131 | -131.188 | 158.136 | 33.931 | -4.214 | -222 |
| Active imobilizate | 7.904 | 17.796 | 38.951 | 25.289 | 34.015 | — | — | — |
| Active circulante | 2.423.640 | 5.341.240 | 3.183.648 | 333.206 | 442.011 | 69.049 | 1.014 | 228 |
| Stocuri | — | — | — | 61.899 | — | — | — | — |
| Creanțe | 2.369.600 | 5.289.217 | 3.154.825 | 238.210 | 398.828 | 66.981 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 54.040 | 52.023 | 28.823 | 33.097 | 43.183 | 2.068 | 1.014 | 228 |
| Cheltuieli în avans | 238 | 80 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1.188.795 | 2.472.316 | 1.377.826 | 330.852 | 317.195 | 39.354 | 5.250 | 250 |
| Capitaluri proprii | 1.242.987 | 2.886.800 | 1.844.773 | 27.643 | 158.831 | 29.695 | -4.236 | -22 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 3 | 4 | 4 | 3 | 2 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.05.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 6220 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PMPCONSULTING S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018000928295 |
| EUID | ROONRC.J2018000928295 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-05-07 |
| Sediu social | Bld. Republicii, 46, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, BLD. REPUBLICII, NR.46, ET.1 |
| Telefon | 0768253549 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMIT CREATIVE PRODUCTION SRL | aceeași clădire |
| CONTEC AUTOMATION SRL | aceeași clădire |
| PMPC FACTORY HEAVY INDUSTRIES S.R.L. | aceeași clădire |
| PMPC GROUP S.R.L. | aceeași clădire |
| PROJECT MANAGEMENT PORTFOLIO CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| TAGA INVESTMENT SRL | aceeași clădire |
| ANCATIB SRL | 69 m |
| ANDEMO LAND S.R.L. | 69 m |
| ART BYGG CONSTRUCT SRL | 69 m |
| BIAMCO BEAUTY HAIR CONCEPT SRL | 69 m |
| BIAMCO COSMETIC NAILS SRL | 69 m |
| BONANZA PRIME FOOD S.R.L. inactiv | 69 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 6220 | 2025 |
| 6203 | 2024 |
| 7490 | 2020 – 2023 |
| 6203 | 2018 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 28907213 | CONTEC AUTOMATION SRL |
| 30403153 | G&G CAFFE SRL |
| 32576827 | AMIT CREATIVE PRODUCTION SRL |
| 38156512 | PROJECT MANAGEMENT PORTFOLIO CONSULTING SRL |
| 49833097 | PMPC FACTORY HEAVY INDUSTRIES S.R.L. |
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25