GERATTIM SERVICE S.R.L.
CUI 39360307 · J14/178/2018
GERATTIM SERVICE S.R.L. are CUI 39360307, nr. de înregistrare J14/178/2018, înmatriculată pe 17.05.2018. Sediul social e în Municipiul Sfântu Gheorghe, jud. Covasna. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4322. În 2025: cifră de afaceri 238.365 lei, profit net 45.016 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 238 mii lei · mediana 221 mii lei | 108% din mediană |
| Profit net | 45 mii lei · mediana 19 mii lei | 241% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 18.9% · mediana 9.3% | 203% din mediană |
| Cifră pe salariat | 238 mii lei · mediana 141 mii lei | 169% din mediană |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 238.365 | 219.993 | 184.874 | 243.850 | 245.827 | 192.875 | 125.392 | 109.932 |
| Venituri totale | 238.365 | 219.993 | 255.762 | 243.850 | 245.827 | 192.875 | 125.392 | 109.932 |
| Cheltuieli totale | 191.013 | 160.885 | 219.134 | 130.192 | 146.272 | 45.430 | — | — |
| Profit / pierdere brută | 47.352 | 59.108 | 36.628 | 113.658 | 99.555 | 147.445 | 125.392 | 109.932 |
| Profit / pierdere netă | 45.016 | 57.150 | 34.453 | 107.952 | 93.461 | 144.073 | 125.392 | 109.932 |
| Active imobilizate | 41.854 | 58.238 | 6.109 | 70.905 | 8.108 | -18.034 | 40.047 | 6.563 |
| Active circulante | 104.320 | 532.219 | 531.851 | 430.635 | 389.357 | 369.380 | 199.877 | 104.569 |
| Stocuri | 10.118 | 5.670 | 62 | — | — | — | — | 1 |
| Creanțe | 24.118 | 22.558 | 131 | 1.298 | — | 1.000 | — | 37.050 |
| Casa și conturi la bănci | 70.084 | 503.991 | 531.658 | 429.337 | 389.357 | 368.380 | 199.877 | 67.518 |
| Datorii | 18.940 | 8.239 | 12.891 | 10.923 | 14.800 | 62.142 | 4.400 | 1.000 |
| Capitaluri proprii | 127.234 | 582.218 | 525.069 | 490.617 | 382.665 | 289.204 | 235.524 | 110.132 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.05.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna |
| CAEN principal | 4322 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GERATTIM SERVICE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J14/178/2018 |
| EUID | ROONRC.J14/178/2018 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-05-17 |
| Sediu social | Str. Fabricii, Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA |
| Domiciliu fiscal | JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. FABRICII, BL.63, SC.C, AP.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AFRO-TAXI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BAKERRY SRL | aceeași clădire |
| BARKOV SRL | aceeași clădire |
| KRSOFT SRL | aceeași clădire |
| LEYDI SRL inactiv | aceeași clădire |
| SZABAND TAXI S.R.L. | aceeași clădire |
| GOCC EUROPE S.R.L. | 67 m |
| SIC-LA CONSTRUCT S.R.L. | 81 m |
| TOTH GY. B. BUILDING S.R.L. | 81 m |
| ANDREI-CRISTY TAXI S.R.L. | 101 m |
| BRINGLER S.R.L. | 101 m |
| EVMAT S.R.L. | 113 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4322 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Covasna
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25