MARCEO CONSULTING S.R.L.
CUI 39705970 · J4/1151/2018 · dizolvare
MARCEO CONSULTING S.R.L. are CUI 39705970, nr. de înregistrare J4/1151/2018, înmatriculată pe 02.08.2018. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6619. În 2025: cifră de afaceri 206.323 lei, profit net 160.843 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 206 mii lei · mediana 111 mii lei | 186% din mediană |
| Profit net | 161 mii lei · mediana 23 mii lei | 710% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 78% · mediana 26.9% | 290% din mediană |
| Cifră pe salariat | 206 mii lei · mediana 152 mii lei | 136% din mediană |
Comparat cu 14.293 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 206.323 | 1.657.099 | 1.267.861 | 797.380 | 590.839 | 266.098 | 353.579 | 133.303 |
| Venituri totale | 206.323 | 1.657.099 | 1.267.861 | 797.380 | 601.168 | 266.099 | 353.579 | 133.303 |
| Cheltuieli totale | 15.569 | 68.856 | 64.688 | 147.317 | 30.474 | 20.042 | 36.579 | 1.874 |
| Profit / pierdere brută | 190.754 | 1.588.243 | 1.203.173 | 650.063 | 570.694 | 246.057 | 317.000 | 131.429 |
| Profit / pierdere netă | 160.843 | 1.539.525 | 1.193.132 | 635.422 | 554.450 | 239.804 | 308.242 | 127.430 |
| Active imobilizate | 882 | 3.623 | 7.058 | 2.867 | 4.886 | 18.687 | 4.852 | 5.496 |
| Active circulante | 55.656 | 135.725 | 89.868 | 379.313 | 476.684 | 450.289 | 377.552 | 130.239 |
| Stocuri | — | 5.871 | 5.135 | — | — | — | — | 736 |
| Creanțe | 1.607 | 77.691 | 779 | 5.641 | 98.502 | 4.403 | 13.075 | 9.551 |
| Casa și conturi la bănci | 54.049 | 52.163 | 83.954 | 373.672 | 378.182 | 445.886 | 364.477 | 119.952 |
| Datorii | 130 | 67.340 | 39.009 | 19.416 | 36.489 | 11.390 | 5.101 | 8.105 |
| Capitaluri proprii | 56.408 | 72.008 | 57.917 | 362.764 | 445.081 | 457.586 | 377.303 | 127.630 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.08.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 6619 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARCEO CONSULTING S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J04/1151/2018 |
| EUID | ROONRC.J4/1151/2018 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-08-02 |
| Sediu social | Str. Prieteniei, 26, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. PRIETENIEI, NR.26, SC.A, AP.27 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADRY LOGISTIC 91 S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BIO DENT ARENA SRL | aceeași clădire |
| COLEBO 77 S.R.L. | aceeași clădire |
| CRISDOR STIL SRL | aceeași clădire |
| DR. GUŞU BOGDAN S.R.L. | aceeași clădire |
| IBM GROUP ASIST IMPEX SRL | aceeași clădire |
| IMPLANTO DENTIS S.R.L. | aceeași clădire |
| NICMARIMAD TAXI SRL | aceeași clădire |
| PAV COM ELECTRO S.R.L. | aceeași clădire |
| PAV COMUNICATION SRL | aceeași clădire |
| SINTRONIC CLIMA S.R.L. | aceeași clădire |
| ELIVAL BAC EVENT SRL | 160 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4511 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (18)
Sunt 18 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08