COVINIMAI S.R.L.
CUI 39838178 · J2018000612093
COVINIMAI S.R.L. are CUI 39838178, nr. de înregistrare J2018000612093, înmatriculată pe 06.09.2018. Sediul social e în Loc. Făurei, Oraş Făurei, jud. Brăila. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9621. În 2025: cifră de afaceri 51.856 lei, pierdere netă 8.956 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 52 mii lei · mediana 129 mii lei | 40% din mediană |
| Profit net | -9 mii lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -17.3% · mediana 3.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 52 mii lei · mediana 112 mii lei | 46% din mediană |
Comparat cu 30.785 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 51.856 | 33.665 | 48.946 | 27.760 | 19.012 | 18.907 | 11.249 | 559 |
| Venituri totale | 51.856 | 33.665 | 48.946 | 27.760 | 19.012 | 18.907 | 11.249 | 559 |
| Cheltuieli totale | 60.338 | 54.361 | 46.254 | 26.747 | 13.621 | 4.966 | 3.848 | 1.662 |
| Profit / pierdere brută | -8.482 | -20.696 | 2.692 | 1.013 | 5.391 | 13.941 | 7.401 | -1.103 |
| Profit / pierdere netă | -8.956 | -21.006 | 2.335 | 690 | 4.821 | 13.442 | 7.140 | -1.120 |
| Active circulante | 1.246 | 7.253 | 31.323 | 28.304 | 26.422 | 21.601 | 8.575 | 1.282 |
| Stocuri | — | 424 | 389 | 49 | — | — | 915 | — |
| Creanțe | — | 50 | 138 | 15.249 | 15.404 | 15.166 | 132 | 1.000 |
| Casa și conturi la bănci | 1.246 | 6.779 | 30.796 | 13.006 | 11.018 | 6.435 | 7.528 | 282 |
| Datorii | 7.070 | 4.121 | 3.815 | 3.131 | 1.939 | 1.938 | 2.355 | 2.202 |
| Capitaluri proprii | -5.824 | 3.132 | 27.508 | 25.173 | 24.483 | 19.663 | 6.220 | -920 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.09.2018 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Făurei |
| CAEN principal | 9621 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COVINIMAI S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018000612093 |
| EUID | ROONRC.J2018000612093 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-09-06 |
| Sediu social | Str. Republicii, Orş. Făurei, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, ORŞ. FĂUREI, STR. REPUBLICII, BL.C, SC.6, ET.3, AP.15 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGRO SECUIU SRL | aceeași clădire |
| ANTIPOD MEDIA S.R.L. | aceeași clădire |
| BOGDANDRA COM SRL | aceeași clădire |
| CONCODE S.R.L. | aceeași clădire |
| DIVIZIA AGRO S.R.L. | aceeași clădire |
| DIVIZIA TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| EDUFAMILIA S.R.L. | aceeași clădire |
| FLORINA RENT CAR S.R.L. | aceeași clădire |
| GURANDE CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| HEXAMETAL SRL | aceeași clădire |
| LEGUME - FRUCTE SA FAUREI | aceeași clădire |
| PROD SERV SANION SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9602 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25