SOREX-CONECT SRL
CUI 3985046 · J1993001277160
SOREX-CONECT SRL are CUI 3985046, nr. de înregistrare J1993001277160, înmatriculată pe 30.04.1993. Sediul social e în Sat Cârcea, Comuna Cârcea, jud. Dolj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 1628. În 2025: cifră de afaceri 18.782 lei, profit net 517 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 19 mii lei · mediana 254 mii lei | 7% din mediană |
| Profit net | 517 lei · mediana 7 mii lei | 7% din mediană |
| Marjă netă | 2.8% · mediana 3% | 93% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18.782 | 5.972 | 10.591 | 8.302 | 15.666 | 32.361 | 32.716 | 88.305 | 201.367 | 458.841 | 587.458 | 840.561 | 520.277 | 288.228 | 252.874 |
| Venituri totale | 29.920 | 130.012 | 10.591 | 20.448 | 15.666 | 32.361 | 54.369 | 94.718 | 219.515 | 479.864 | 606.013 | 861.103 | 537.841 | 491.310 | 1.190.107 |
| Cheltuieli totale | 28.930 | 26.044 | 33.012 | 153.277 | 28.577 | 32.683 | 90.620 | 85.334 | 197.713 | 536.202 | 665.999 | 801.918 | 506.512 | 621.716 | 406.448 |
| Profit / pierdere brută | 990 | 103.968 | -22.421 | -132.829 | -12.911 | -322 | -36.251 | 9.384 | 21.802 | -56.338 | -59.986 | 59.185 | 31.329 | -130.406 | 783.659 |
| Profit / pierdere netă | 517 | 102.731 | -22.421 | -133.441 | -13.382 | -1.219 | -37.865 | 7.514 | 18.421 | -56.338 | -59.986 | 59.185 | 31.329 | -130.406 | 654.178 |
| Active imobilizate | 316.245 | 332.509 | 344.427 | 344.427 | 391.008 | 391.008 | 391.008 | 444.298 | 358.235 | 156.976 | 200.146 | 243.272 | 264.488 | 306.987 | 524.521 |
| Active circulante | 45.568 | 27.230 | 22.671 | 24.779 | 220.009 | 216.214 | 223.846 | 318.529 | 412.210 | 781.933 | 779.205 | 969.462 | 780.917 | 594.350 | 847.918 |
| Stocuri | — | 0 | 0 | 0 | 33.132 | 33.132 | 33.132 | 40.956 | 32.966 | 83.767 | 100.976 | 98.822 | 92.301 | 85.205 | 66.808 |
| Creanțe | 14.771 | 5.248 | 4.149 | 2.214 | 168.086 | 170.085 | 179.753 | 258.649 | 259.682 | 398.512 | 335.866 | 514.608 | 384.001 | 241.039 | 195.074 |
| Casa și conturi la bănci | 30.797 | 21.982 | 18.522 | 22.565 | 18.791 | 12.997 | 10.961 | 18.924 | 119.562 | 299.654 | 342.363 | 356.032 | 304.615 | 268.106 | — |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 0 | 2.983 | 2.983 | 2.983 | 4.964 | 1.183 | 1.329 | 1.003 | — | 0 | — | — |
| Datorii | 5.398 | 3.841 | 113.670 | 93.357 | 94.813 | 77.637 | 84.050 | 196.139 | 207.491 | 299.226 | 266.187 | 313.067 | 192.104 | 62.547 | 134.028 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 12.619 | 29.436 | 46.250 | 63.068 | 79.886 | 93.901 |
| Capitaluri proprii | 356.415 | 355.898 | 253.428 | 275.849 | 519.187 | 532.568 | 533.787 | 571.652 | 564.137 | 628.393 | 684.731 | 853.417 | 790.233 | 758.904 | 1.144.510 |
| Capital subscris vărsat | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 8 | 12 | 16 | 8 | 10 | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.05.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj |
| CAEN principal | 1628 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOREX-CONECT SRL |
| Nr. reg. com. | J1993001277160 |
| EUID | ROONRC.J1993001277160 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-04-30 |
| Sediu social | Str. Recunoştinţei, 12, Sat Cârcea Com. Cârcea, DOLJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, STR. RECUNOŞTINŢEI, NR.12 |
| Telefon | 0742044422 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARFLY RETREAT SRL | aceeași clădire |
| FLUMOB PROD S.R.L. | aceeași clădire |
| IDEAL SOFA SRL | aceeași clădire |
| INDUSTRIAL PRODCOM SRL | aceeași clădire |
| LUVAS SRL | aceeași clădire |
| MOBIMAR PROD SRL | aceeași clădire |
| MOBIPLAST TRANS SRL | aceeași clădire |
| PENTAMOB SRL | aceeași clădire |
| PRIME CONTA - FINANCIAR SRL | aceeași clădire |
| TREI C SRL inactiv | aceeași clădire |
| WOLF PROD-EXPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| WYLMAR EXPO SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1624 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 4941110 | PRIME CONTA - FINANCIAR SRL |
| 16391215 | PENTAMOB SRL |
| 16551570 | LUVAS SRL |
| 33676794 | POPESCU ELENA-DORINA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 38760976 | ARFLY RETREAT SRL |
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Dolj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25