RIT-MOP CLEAN S.R.L.
CUI 40043850 · J8/2426/2018
RIT-MOP CLEAN S.R.L. are CUI 40043850, nr. de înregistrare J8/2426/2018, înmatriculată pe 23.10.2018. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8129. În 2025: cifră de afaceri 3.132.651 lei, pierdere netă 44.433 lei, 50 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,1 mil lei · mediana 172 mii lei | de 18× mediana |
| Profit net | -44 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 50 · mediana 1 | de 50× mediana |
| Marjă netă | -1.4% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 63 mii lei · mediana 176 mii lei | 36% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.132.651 | 2.986.810 | 2.654.395 | 2.245.383 | 1.773.134 | 1.435.438 | 1.073.275 | 172.666 |
| Venituri totale | 3.132.651 | 2.986.810 | 2.654.395 | 2.265.283 | 1.773.134 | 1.435.438 | 1.073.275 | 172.666 |
| Cheltuieli totale | 3.173.624 | 2.617.944 | 2.322.392 | 1.967.105 | 1.490.037 | 1.258.607 | 1.021.030 | 144.861 |
| Profit / pierdere brută | -40.973 | 368.866 | 332.003 | 298.178 | 283.097 | 176.831 | 52.245 | 27.805 |
| Profit / pierdere netă | -44.433 | 309.683 | 305.459 | 275.526 | 265.365 | 163.162 | 41.513 | 26.078 |
| Active imobilizate | 241.864 | 41.886 | 28.040 | 11.331 | 15.109 | 2.208 | 3.468 | — |
| Active circulante | 374.104 | 469.936 | 279.637 | 263.332 | 233.273 | 329.311 | 108.353 | 103.498 |
| Stocuri | 0 | 2.328 | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 69.249 | 127.901 | 216.687 | 169.654 | 0 | 197.159 | 75.993 | 90.261 |
| Casa și conturi la bănci | 304.957 | 339.707 | 62.950 | 93.678 | 233.273 | 132.152 | 32.360 | 13.237 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 40.096 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 508.955 | 255.210 | 122.969 | 167.819 | 142.063 | 310.566 | 84.030 | 77.220 |
| Capitaluri proprii | 107.013 | 256.612 | 224.804 | 106.844 | 106.319 | 20.953 | 27.791 | 26.278 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 50 | 46 | 50 | 49 | 47 | 46 | 41 | 33 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.10.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 8129 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RIT-MOP CLEAN S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J08/2426/2018 |
| EUID | ROONRC.J8/2426/2018 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-10-23 |
| Sediu social | Bld. Gării, 22, Biroul 1, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, BLD. GĂRII, NR.22, BIROUL 1, BL.7, SC.B, AP.14 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| AMENA CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| BALANCE SEEKERS S.R.L. | aceeași clădire |
| BIA ART AUTO S.R.L. | aceeași clădire |
| BUN SI FRESH S.R.L. | aceeași clădire |
| CBR EE-TECH SRL inactiv | aceeași clădire |
| D'BOX S.R.L. | aceeași clădire |
| DARAL CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| EXTRA-VIBES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FISHING STORY CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| GOSSIP BISTRO S.R.L. | aceeași clădire |
| LAVINIA EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8129 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (24)
Sunt 24 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Braşov
| 4740672 | DELIR SRL |
| 14655981 | GEXACO GROUP SRL |
| 15614335 | PRESTCLEAN SRL |
| 16416174 | ZIDAS SRL |
| 21435253 | 3D EXPERT SRL |
| 22272430 | BRANTEX DEZINSECT SRL |
| 24002793 | BOTU INVEST SRL |
| 24525032 | DEA-DENI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25