SANTAX ACTIV GRUP S.R.L.
CUI 40213636 · J23/5706/2018
SANTAX ACTIV GRUP S.R.L. are CUI 40213636, nr. de înregistrare J23/5706/2018, înmatriculată pe 26.11.2018. Sediul social e în Oraş Pantelimon, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9511. În 2025: cifră de afaceri 327.954 lei, profit net 97.791 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 328 mii lei · mediana 66 mii lei | 494% din mediană |
| Profit net | 98 mii lei · mediana 2 mii lei | de 58× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 29.8% · mediana 3.7% | 805% din mediană |
| Cifră pe salariat | 164 mii lei · mediana 83 mii lei | 197% din mediană |
Comparat cu 29.299 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 327.954 | 279.504 | 254.007 | 220.739 | 506.703 | 259.207 | 237.580 | — |
| Venituri totale | 327.954 | 279.504 | 254.007 | 220.739 | 506.703 | 259.207 | 237.580 | 0 |
| Cheltuieli totale | 225.733 | 170.561 | 147.392 | 173.741 | 206.836 | 130.629 | 152.716 | 10 |
| Profit / pierdere brută | 102.221 | 108.943 | 106.615 | 46.998 | 299.867 | 128.578 | 84.864 | -10 |
| Profit / pierdere netă | 97.791 | 106.276 | 104.337 | 45.122 | 295.408 | 125.117 | 82.016 | -10 |
| Active imobilizate | 1.406 | 1.917 | 2.428 | 2.939 | — | — | — | 112 |
| Active circulante | 928.543 | 814.108 | 666.692 | 573.845 | 517.713 | 237.844 | 106.197 | 200 |
| Stocuri | 96.871 | 90.782 | 69.653 | 58.516 | 42.704 | 15.927 | 19.353 | — |
| Creanțe | 116.127 | 98.742 | 79.636 | 56.672 | 48.953 | 23.537 | 5.100 | — |
| Casa și conturi la bănci | 715.545 | 624.584 | 517.403 | 458.657 | 426.056 | 198.380 | 81.744 | 200 |
| Datorii | 93.691 | 77.558 | 36.929 | 48.930 | 34.981 | 30.521 | 23.991 | 122 |
| Capitaluri proprii | 836.258 | 738.467 | 632.191 | 527.854 | 482.732 | 207.323 | 82.206 | 190 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | — | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.11.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 9511 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SANTAX ACTIV GRUP S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J23/5706/2018 |
| EUID | ROONRC.J23/5706/2018 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-11-26 |
| Sediu social | Str. Şcolii, 30, cam.1, Orş. Pantelimon, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. ŞCOLII, NR.30, CAM.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALEXANDRA VIERU PIANO STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| CASA AMURGUL SENECTUŢII S.R.L. | aceeași clădire |
| SCORPION AUTO 2018 S.R.L. | aceeași clădire |
| TWEETY MARKET 2012 SRL inactiv | 126 m |
| BELLALUX DESIGN S.R.L. inactiv | 157 m |
| GEOLUX EXPRESS SRL inactiv | 157 m |
| LOTUS ALOGEN TRADING S.R.L. | 157 m |
| LUBAN DECOR S.R.L. | 157 m |
| MEILI COMERCIAL 2004 SRL inactiv | 157 m |
| MEILI LIGHTING S.R.L. | 157 m |
| MOBIANI SRL inactiv | 157 m |
| CONSTRUCT BELLA CASA S.R.L. | 176 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9511 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25