FABET SA
CUI 4026135 · J1993000450364
FABET SA are CUI 4026135, nr. de înregistrare J1993000450364, înmatriculată pe 14.05.1993. Sediul social e în Municipiul Tulcea, jud. Tulcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2363. În 2025: cifră de afaceri 175.199 lei, profit net 39.912 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-20 | SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA | Servicii de inchiriere de terenuri (Rev. | 8 mii lei |
| 2024-04-24 | SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA | Servicii de inchiriere de terenuri (Rev. | 15 mii lei |
| 2024-03-19 | SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA | Servicii de inchiriere de terenuri (Rev. | 8 mii lei |
| 2024-02-02 | SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA | Servicii de inchiriere de terenuri (Rev. | 23 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 175 mii lei · mediana 252 mii lei | 70% din mediană |
| Profit net | 40 mii lei · mediana 7 mii lei | 541% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 22.8% · mediana 3% | 760% din mediană |
| Cifră pe salariat | 175 mii lei · mediana 161 mii lei | 109% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 175.199 | 576.412 | 555.028 | 425.530 | 387.239 | 722.010 | 1.759.713 | 1.634.155 | 3.984.471 | 4.819.389 | 6.670.179 | 5.003.859 | 6.189.123 | 5.605.386 | 9.901.357 |
| Venituri totale | 175.646 | 576.458 | 555.035 | 425.530 | 392.034 | 721.703 | 1.796.603 | 1.875.488 | 4.220.110 | 4.968.919 | 6.688.601 | 5.084.986 | 6.206.114 | 5.762.835 | 9.908.375 |
| Cheltuieli totale | 127.759 | 448.058 | 272.893 | 199.315 | 495.128 | 540.503 | 1.541.402 | 3.008.535 | 4.214.746 | 4.847.239 | 6.336.504 | 4.957.570 | 5.994.708 | 5.713.467 | 8.845.769 |
| Profit / pierdere brută | 47.887 | 128.400 | 282.142 | 226.215 | -103.094 | 181.200 | 255.201 | -1.133.047 | 5.364 | 121.680 | 352.097 | 127.416 | 211.406 | 49.368 | 1.062.606 |
| Profit / pierdere netă | 39.912 | 107.332 | 276.702 | 222.045 | -103.094 | 181.200 | 255.201 | -1.135.392 | 5.364 | 102.791 | 301.739 | 104.352 | 177.247 | 36.605 | 892.866 |
| Active imobilizate | 678.938 | 698.696 | 762.498 | 826.503 | 899.284 | 977.213 | 1.048.797 | 1.178.900 | 1.406.972 | 1.342.207 | 1.289.014 | 1.370.196 | 1.476.858 | 1.705.781 | 1.733.639 |
| Active circulante | 3.361.494 | 3.304.467 | 3.227.644 | 2.879.170 | 2.596.665 | 2.596.191 | 3.043.038 | 2.717.561 | 3.995.226 | 4.417.175 | 4.787.878 | 4.639.129 | 4.521.190 | 5.245.654 | 5.391.127 |
| Stocuri | 28.815 | 25.522 | 30.161 | 30.070 | 30.228 | 45.384 | 75.129 | 238.628 | 494.094 | 349.549 | 364.814 | 411.855 | 343.822 | 342.192 | 344.141 |
| Creanțe | 3.318.108 | 3.183.868 | 3.026.182 | 2.666.054 | 2.301.765 | 2.455.752 | 2.916.260 | 2.452.535 | 3.488.525 | 3.870.166 | 4.186.747 | 4.028.934 | 3.881.215 | 4.793.481 | 4.983.730 |
| Casa și conturi la bănci | 14.571 | 95.077 | 171.301 | 183.046 | 264.672 | 95.055 | 51.649 | 26.398 | 12.607 | 197.460 | 236.317 | 198.340 | 296.153 | 109.981 | 63.256 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 28.257 | 400 | — | 8.936 | — | — | — |
| Datorii | 182.421 | 185.064 | 279.375 | 271.608 | 283.929 | 258.290 | 957.920 | 1.017.747 | 1.416.349 | 1.192.152 | 1.405.715 | 1.404.823 | 1.394.078 | 2.524.712 | 2.000.360 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 143.661 | — | 44.000 | — | — | 114.289 |
| Capitaluri proprii | 3.858.011 | 3.818.099 | 3.710.767 | 3.434.065 | 3.212.020 | 3.315.114 | 3.133.915 | 2.878.714 | 4.014.106 | 4.423.969 | 4.671.177 | 4.569.438 | 4.603.970 | 4.426.723 | 5.010.117 |
| Capital subscris vărsat | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 | 92.500 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 6 | 15 | 30 | 28 | 31 | 26 | 29 | 36 | 38 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 31.05.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea |
| CAEN principal | 2363 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FABET SA |
| Nr. reg. com. | J1993000450364 |
| EUID | ROONRC.J1993000450364 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1993-05-14 |
| Sediu social | Str. Combustibilului, 5A, Mun. Tulcea, TULCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. COMBUSTIBILULUI, NR.5A |
| Telefon | 0743076700 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AFI MARITIME SRL | aceeași clădire |
| AGRICOLA INTERNAŢIONAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| APROMAT SRL | aceeași clădire |
| AUROFELIX SRL inactiv | aceeași clădire |
| CONFMET SRL | aceeași clădire |
| DELTAWAYS RIVER FISH SRL | aceeași clădire |
| EURO GAST SRL | aceeași clădire |
| EVYS SPECIAL - 2011 SRL | aceeași clădire |
| FEROBEND STEEL S.R.L. | aceeași clădire |
| IMENEO ART SRL | aceeași clădire |
| KING EUROP SRL | aceeași clădire |
| MULTI FLORA SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7712 | 2022 – 2025 |
| 2363 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (85)
Alte firme din Tulcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08