MARBAN PATICOM SRL
CUI 4046760 · J11/418/1993 · radiată
MARBAN PATICOM SRL are CUI 4046760, nr. de înregistrare J11/418/1993, înmatriculată pe 31.03.1993. Sediul social e în Municipiul Reşiţa, jud. Caraş-Severin. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2024: cifră de afaceri 157.983 lei, profit net 12.269 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 158 mii lei · mediana 199 mii lei | 80% din mediană |
| Profit net | 12 mii lei · mediana 3 mii lei | 433% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 7.8% · mediana 1.6% | 488% din mediană |
| Cifră pe salariat | 158 mii lei · mediana 224 mii lei | 71% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 157.983 | 137.809 | 108.402 | 123.315 | 115.070 | 205.275 | 219.867 | 185.415 | 158.391 | 163.550 | 116.203 | 76.900 | 65.193 | 66.001 |
| Venituri totale | 161.606 | 137.809 | 108.402 | 123.372 | 115.070 | 205.275 | 219.867 | 185.415 | 158.391 | 163.550 | 116.203 | 76.900 | 65.193 | 66.001 |
| Cheltuieli totale | 147.779 | 121.180 | 106.938 | 115.455 | 105.202 | 189.391 | 203.755 | 156.475 | 138.364 | 156.991 | 108.944 | 71.669 | 61.588 | 58.900 |
| Profit / pierdere brută | 13.827 | 16.629 | 1.464 | 7.917 | 9.868 | 15.884 | 16.112 | 28.940 | 20.027 | 6.559 | 7.259 | 5.231 | 3.605 | 7.101 |
| Profit / pierdere netă | 12.269 | 15.279 | 478 | 7.573 | 8.718 | 13.831 | 13.914 | 27.086 | 18.173 | 1.651 | 3.473 | 3.064 | 3.028 | 5.965 |
| Active circulante | 37.717 | 80.297 | 83.654 | 83.665 | 97.675 | 90.944 | 81.464 | 80.458 | 65.155 | 27.534 | 36.419 | 61.776 | 57.622 | 54.878 |
| Stocuri | 1.487 | 38.939 | 45.478 | 61.147 | 57.731 | 60.482 | 57.775 | 40.546 | 27.378 | 11.246 | 32.292 | 47.567 | 51.347 | 48.316 |
| Creanțe | — | — | 896 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 36.230 | 41.358 | 37.280 | 22.518 | 39.944 | 30.462 | 23.689 | 39.912 | 37.777 | 16.288 | 4.127 | 14.209 | 6.275 | 6.562 |
| Datorii | 8.012 | 3.561 | 2.697 | 3.186 | 13.228 | 15.215 | 19.566 | 32.474 | 44.256 | 4.808 | 15.344 | 44.174 | 43.084 | 43.368 |
| Capitaluri proprii | 29.705 | 76.736 | 80.957 | 80.479 | 84.447 | 75.729 | 61.898 | 47.984 | 20.899 | 22.726 | 21.075 | 17.602 | 14.538 | 11.510 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 2 | 2 | — | 3 | 3 | 3 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 05.12.2025 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARBAN PATICOM SRL |
| Nr. reg. com. | J11/418/1993 |
| EUID | ROONRC.J11/418/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-03-31 |
| Sediu social | Bld. Republicii, 21, Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN |
| Domiciliu fiscal | JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. REPUBLICII, NR.21 |
| Telefon | 220065 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A & R LARAYAN PROJECT S.R.L. | aceeași clădire |
| A&C MAYA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| A.M. LESCO VASA S.R.L. | aceeași clădire |
| A1 ARPA ADY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AANG ATHENA CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| AD - GOFER 2003 SRL | aceeași clădire |
| AD - TIMMAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| AEON FLUX ARIS CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGENŢIA DE DEZINSECŢIE, DERATIZARE SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGROBEI - TOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AL PREST FAN S.R.L. | aceeași clădire |
| ALCA 4 CARS SYSTEMS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (22)
Sunt 22 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Caraş-Severin
| 1056360 | COMALIND SRL |
| 1058795 | PANTERA SRL |
| 1067319 | SEMENIC-GOZNA SRL |
| 1067556 | VIC SRL |
| 1069824 | CRISTI MAGAZIN SRL |
| 1070730 | STAR BELARECA SRL |
| 1074570 | DONEX SRL |
| 1075923 | GENESSIS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25