FRAŢII KNU CONSTRUCT S.R.L.
CUI 40889019 · J2019000910242 · este sub incidența Legii nr. 85/2014
FRAŢII KNU CONSTRUCT S.R.L. are CUI 40889019, nr. de înregistrare J2019000910242, înmatriculată pe 01.04.2019. Sediul social e în Municipiul Baia Mare, jud. Maramureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2024: cifră de afaceri 87.707 lei, profit net 2.740 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 88 mii lei · mediana 221 mii lei | 40% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 19 mii lei | 15% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 3.1% · mediana 9.3% | 33% din mediană |
| Cifră pe salariat | 88 mii lei · mediana 141 mii lei | 62% din mediană |
Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 87.707 | 205.333 | 369.500 | 216.440 | 290.055 | 215.150 |
| Venituri totale | 87.707 | 205.333 | 369.500 | 256.440 | 290.055 | 215.150 |
| Cheltuieli totale | 84.393 | 326.388 | 131.138 | 210.828 | 121.254 | 80.863 |
| Profit / pierdere brută | 3.314 | -121.055 | 238.362 | 45.612 | 168.801 | 134.287 |
| Profit / pierdere netă | 2.740 | -123.108 | 234.852 | 43.048 | 165.899 | 132.135 |
| Active imobilizate | — | 0 | — | — | 129.869 | — |
| Active circulante | 383.386 | 413.337 | 509.269 | 343.098 | 262.744 | 139.193 |
| Creanțe | — | 0 | 10.000 | 600 | 600 | 29.150 |
| Casa și conturi la bănci | 383.386 | 413.337 | 499.269 | 342.498 | 262.144 | 110.043 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 30.000 | — | — |
| Datorii | 42.185 | 68.757 | 33.135 | 11.816 | 94.379 | 6.858 |
| Venituri în avans | — | — | — | 20.000 | — | — |
| Capitaluri proprii | 341.201 | 338.026 | 476.134 | 341.282 | 298.234 | 132.335 |
| Capital subscris vărsat | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 5 | 3 | 2 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.04.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FRAŢII KNU CONSTRUCT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019000910242 |
| EUID | ROONRC.J2019000910242 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-04-01 |
| Sediu social | Bld. Traian, 19, Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. TRAIAN, NR.19, ET.V, AP.26 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AD CONT SRL | aceeași clădire |
| AD SALARIES S.R.L. | aceeași clădire |
| BBS INVESTMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| BD NEWTECH SRL | aceeași clădire |
| BRODAM CU ARTA S.R.L. | aceeași clădire |
| BS NORD GROUP S.R.L. | aceeași clădire |
| CEITREICAIGRI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FERMENTATION PRODUCTS LALLEMAND SRL inactiv | aceeași clădire |
| GRID SYNC S.R.L. | aceeași clădire |
| HR PLUS S.R.L. | aceeași clădire |
| ITAL PRO NORDIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| KIDDYLAND SHOP S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2019 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (34)
Sunt 34 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Maramureş
| 2192190 | CRESIDA SRL |
| 2203168 | RUSTIC SRL |
| 2203931 | GENERAL EURO CO BM SRL |
| 2205959 | OANA SRL |
| 2221199 | CONREP SA |
| 2222194 | FARCAU SRL |
| 2951665 | B.I.B. SRL |
| 3626018 | RODA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08