PIS RAI PROD S.R.L.
CUI 40929482 · J51/385/2019
PIS RAI PROD S.R.L. are CUI 40929482, nr. de înregistrare J51/385/2019, înmatriculată pe 05.04.2019. Sediul social e în Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, jud. Călăraşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9603. În 2025: cifră de afaceri 945.057 lei, profit net 443.211 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-21 | DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLI | Instalare de usi, de ferestre si de elem | 33 mii lei |
| 2024-06-05 | PENITENCIARUL SLOBOZIA | Instalare de usi (Rev.2) | 709 lei |
| 2024-05-17 | Unitatea Militara 01751 Rasnov | Ferestre, usi si articole conexe (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-04-26 | Ministerul Afacerilor Interne- Directia Genera | Instalare de usi, de ferestre si de elem | 16 mii lei |
| 2024-04-18 | MINISTERUL APĂRĂRII NAŢIONALE - UNITATEA MILIT | Usi (Rev.2) | 4 mii lei |
| 2024-03-29 | DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLI | Stabilire si enumerare a cantitatilor ne | 800 lei |
| 2024-03-29 | DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURAN | Feronerie (Rev.2) | 400 lei |
| 2024-03-29 | DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLI | Stabilire si enumerare a cantitatilor ne | 800 lei |
| 2024-03-26 | PENITENCIARUL POARTA ALBA | Lucrari de reparatii generale si de reno | 37 mii lei |
| 2024-01-23 | Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Barbu | Pereti despartitori (Rev.2) | 3 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 945 mii lei · mediana 66 mii lei | de 14× mediana |
| Profit net | 443 mii lei · mediana 2 mii lei | de 263× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 46.9% · mediana 3.7% | de 13× mediana |
| Cifră pe salariat | 945 mii lei · mediana 83 mii lei | de 11× mediana |
Comparat cu 29.299 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 945.057 | 521.395 | 349.982 | 349.873 | 461.053 | 238.393 | 49.204 |
| Venituri totale | 945.074 | 521.398 | 369.532 | 378.050 | 466.000 | 238.397 | 49.204 |
| Cheltuieli totale | 479.882 | 411.795 | 338.123 | 395.268 | 295.708 | 125.381 | 33.702 |
| Profit / pierdere brută | 465.192 | 109.603 | 31.409 | -17.218 | 170.292 | 113.016 | 15.502 |
| Profit / pierdere netă | 443.211 | 99.388 | 28.659 | -19.976 | 165.681 | 110.703 | 14.854 |
| Active imobilizate | 159.088 | 211.776 | 147.236 | 200.386 | 5.500 | 0 | 0 |
| Active circulante | 877.102 | 362.097 | 297.568 | 224.871 | 186.718 | 130.368 | 17.689 |
| Stocuri | 57.554 | 33.277 | 32.303 | 11.348 | 8.485 | 2.763 | 2.948 |
| Creanțe | 735.065 | 237.074 | 200.443 | 140.287 | 60.291 | 72.520 | 1.026 |
| Casa și conturi la bănci | 84.483 | 91.746 | 64.822 | 73.236 | 117.942 | 55.085 | 13.715 |
| Datorii | 318.945 | 299.838 | 270.157 | 279.269 | 26.254 | 4.611 | 2.635 |
| Capitaluri proprii | 717.245 | 274.035 | 174.647 | 145.988 | 165.964 | 125.757 | 15.054 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.04.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi |
| CAEN principal | 9603 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PIS RAI PROD S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J51/385/2019 |
| EUID | ROONRC.J51/385/2019 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-04-05 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 30, Sat Ştefan cel Mare Com. Ştefan cel Mare, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, SAT ŞTEFAN CEL MARE COM. ŞTEFAN CEL MARE, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.30 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADELFIA GRUP COMPANY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| AGRI DRAGO DAS SRL inactiv | aceeași clădire |
| MIKE WORLDWIDE S.R.L. | aceeași clădire |
| VIITORUL NOU ŞTEFAN CEL MARE COOPERATIVA AGRICOLĂ inactiv | aceeași clădire |
| ACTIV ALPHA HOUSE S.R.L. | 219 m |
| ALEXCRIS TRANS SRL inactiv | 219 m |
| ALEXCRIS TRANSCOM S.R.L. | 219 m |
| MMA IDEAL TRANSPORT S.R.L. | 295 m |
| OMNIA GABRIEL SRL | 295 m |
| RELONE TRANSPORT SRL inactiv | 295 m |
| ROTELA TRANSCOM SRL | 295 m |
| ALVARIUM S.R.L. | 306 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9603 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Călăraşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25