PURUSHA CREDIT S.R.L.
CUI 41100740 · J2019001791228
PURUSHA CREDIT S.R.L. are CUI 41100740, nr. de înregistrare J2019001791228, înmatriculată pe 13.05.2019. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6492. În 2025: cifră de afaceri 310.286 lei, profit net 153.507 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 310 mii lei · mediana 111 mii lei | 279% din mediană |
| Profit net | 154 mii lei · mediana 23 mii lei | 677% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 49.5% · mediana 26.9% | 184% din mediană |
| Cifră pe salariat | 310 mii lei · mediana 152 mii lei | 204% din mediană |
Comparat cu 14.292 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 310.286 | 291.938 | 297.872 | 282.374 | 204.310 | 137.273 | 10.445 |
| Venituri totale | 310.868 | 291.938 | 297.872 | 282.374 | 204.310 | 137.273 | 10.445 |
| Cheltuieli totale | 128.924 | 154.285 | 108.567 | 97.425 | 99.329 | 81.694 | 27.810 |
| Profit / pierdere brută | 181.944 | 137.653 | 189.305 | 184.949 | 104.981 | 55.579 | -17.365 |
| Profit / pierdere netă | 153.507 | 116.069 | 186.387 | 182.182 | 103.002 | 54.299 | -17.470 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 271 | 271 |
| Active circulante | 1.132.917 | 990.536 | 1.002.517 | 854.560 | 711.386 | 609.828 | 204.710 |
| Stocuri | 15.674 | 3.054 | 10.018 | 13.943 | 9.280 | 2.240 | 3.898 |
| Creanțe | 1.085.915 | 959.310 | 972.161 | 676.495 | 696.045 | 575.060 | 188.870 |
| Casa și conturi la bănci | 31.328 | 28.172 | 20.338 | 164.122 | 6.061 | 32.528 | 11.942 |
| Datorii | 979.170 | 874.227 | 815.890 | 672.138 | 608.144 | 573.070 | 222.251 |
| Capitaluri proprii | 153.747 | 116.309 | 186.627 | 182.422 | 103.242 | 37.029 | -17.270 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.05.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 6492 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PURUSHA CREDIT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019001791228 |
| EUID | ROONRC.J2019001791228 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-05-13 |
| Sediu social | Str. Egalităţii, 26, camera 3, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. EGALITĂŢII, NR.26, CAMERA 3, BL.853, SC.B, ET.1, AP.7 |
| Telefon | 0749151205 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMICAL CREDIT AMANET SRL | aceeași clădire |
| AMICAL CREDIT SRL | aceeași clădire |
| BODO-LUS SRL | aceeași clădire |
| COLASS ROMSAV S.R.L. | aceeași clădire |
| DR. SILVIA MATEI SRL inactiv | aceeași clădire |
| INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L. | aceeași clădire |
| XERTYTRI SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| MILENE VERTE SRL | 19 m |
| LIV MIHARD S.R.L. | 31 m |
| MC 65 LACRAMIOARA SRL | 31 m |
| RAPID CONF SRL | 31 m |
| REABYLYTY DECOR INSTAL SRL inactiv | 31 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6492 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (8)
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Iaşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25