MARICRIS RAC 2018 S.R.L.
CUI 41130296 · J2019000390367
MARICRIS RAC 2018 S.R.L. are CUI 41130296, nr. de înregistrare J2019000390367, înmatriculată pe 17.05.2019. Sediul social e în Sat Rachelu, Comuna Luncaviţa, jud. Tulcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 1.698.687 lei, pierdere netă 39.502 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,7 mil lei · mediana 199 mii lei | 855% din mediană |
| Profit net | -40 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | -2.3% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 340 mii lei · mediana 224 mii lei | 152% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.698.687 | 1.772.446 | 1.142.521 | 736.474 | 335.163 | — | — |
| Venituri totale | 1.732.480 | 1.789.945 | 1.145.524 | 743.927 | 335.448 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.771.982 | 1.686.853 | 1.058.867 | 662.996 | 281.536 | 4.996 | 1.133 |
| Profit / pierdere brută | -39.502 | 103.092 | 86.657 | 80.931 | 53.912 | -4.996 | -1.133 |
| Profit / pierdere netă | -39.502 | 89.275 | 78.007 | 75.669 | 46.955 | -4.996 | -1.133 |
| Active imobilizate | 103.208 | 97.503 | 121.067 | 23.889 | 16.014 | — | 51 |
| Active circulante | 320.796 | 377.841 | 290.844 | 128.205 | 51.199 | 772 | 216 |
| Stocuri | 279.910 | 245.978 | 139.970 | 100.242 | 46.296 | — | — |
| Creanțe | 12.698 | 14.218 | 8.074 | 7.813 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 28.188 | 117.645 | 142.800 | 20.150 | 4.903 | 772 | 216 |
| Datorii | 207.528 | 219.367 | 235.209 | 35.399 | 26.187 | 6.701 | 1.200 |
| Capitaluri proprii | 216.476 | 255.977 | 176.702 | 116.695 | 41.026 | -5.929 | -933 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 4 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.05.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARICRIS RAC 2018 S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J36/390/2019 |
| EUID | ROONRC.J2019000390367 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-05-17 |
| Sediu social | Str. Morilor, 10, Sat Rachelu Com. Luncaviţa, TULCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. TULCEA, SAT RACHELU COM. LUNCAVIŢA, STR. MORILOR, NR.10 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CYPWASH S.R.L. | 151 m |
| DEMOLĂRI RACHELU S.R.L. | 173 m |
| DEMOLĂRI S.R.L. | 173 m |
| ETARSTY BAR SRL inactiv | 173 m |
| CAPTAIN SERVICE '94 SRL | 296 m |
| EVERGREEN AGRICULTURE S.R.L. | 312 m |
| A.N.G. HOUSE S.R.L. | 486 m |
| A.N.G. WASH S.R.L. | 486 m |
| GTM CREATIVE S.R.L. | 486 m |
| BEST KAPSALON S.R.L. | 554 m |
| KAPSALON S.R.L. inactiv | 554 m |
| ERIK TOTAL GRUP S.R.L. | 570 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Tulcea
| 2360235 | PETROVICI & CO LUPASCU SNC |
| 2360650 | UNION-VISA SRL |
| 2362759 | SATELIT SRL |
| 2363886 | MEMNUNE SRL |
| 2364270 | TESS SRL |
| 2364598 | COLINS SRL |
| 2366777 | ZLATCU SRL |
| 2366904 | MARIA PRODEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25