REACT IT SOFT S.R.L.
CUI 41501904 · J2019002877134
REACT IT SOFT S.R.L. are CUI 41501904, nr. de înregistrare J2019002877134, înmatriculată pe 08.08.2019. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6210. În 2025: cifră de afaceri 403.815 lei, profit net 111.019 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 404 mii lei · mediana 286 mii lei | 141% din mediană |
| Profit net | 111 mii lei · mediana 113 mii lei | 98% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 27.5% · mediana 45.2% | 61% din mediană |
| Cifră pe salariat | 202 mii lei · mediana 297 mii lei | 68% din mediană |
Comparat cu 28.578 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 403.815 | 433.048 | 210.331 | 142.933 | 103.408 | 58.470 | 15.487 |
| Venituri totale | 404.205 | 433.048 | 210.331 | 142.933 | 103.408 | 58.470 | 15.527 |
| Cheltuieli totale | 281.059 | 183.221 | 47.781 | 7.042 | 6.599 | 5.408 | 1.605 |
| Profit / pierdere brută | 123.146 | 249.827 | 162.550 | 135.891 | 96.809 | 53.062 | 13.922 |
| Profit / pierdere netă | 111.019 | 236.835 | 160.446 | 132.632 | 93.707 | 51.347 | 13.456 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 282 |
| Active circulante | 209.190 | 352.218 | 164.652 | 179.685 | 126.049 | 65.449 | 14.210 |
| Creanțe | 165.326 | 315.334 | 124.673 | 131.947 | 98.086 | 51.347 | 48 |
| Casa și conturi la bănci | 43.864 | 36.884 | 39.979 | 47.738 | 27.963 | 14.102 | 14.162 |
| Datorii | 97.919 | 115.131 | 3.954 | 46.801 | 32.090 | 13.850 | 826 |
| Capitaluri proprii | 111.271 | 237.087 | 160.698 | 132.884 | 93.959 | 51.599 | 13.666 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 0 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.08.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 6210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | REACT IT SOFT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019002877134 |
| EUID | ROONRC.J2019002877134 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-08-08 |
| Sediu social | Str. Cişmelei, 19, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. CIŞMELEI, NR.19, BL.3, SC.E, ET.1, AP.86 |
| Telefon | 0748061651 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BEST HOME INTERMED S.R.L. | aceeași clădire |
| CRIDA SRL | aceeași clădire |
| DAN-VIL GLOBAL SRL | aceeași clădire |
| DR WRAP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LIDA NATURAL SRL | aceeași clădire |
| PRODLACT SRL | aceeași clădire |
| STEFAN STELUTA-ALINA MEDICAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ZENIT ENERGY SRL inactiv | aceeași clădire |
| FLORA CRIS SRL | 45 m |
| ADFIX INVESTMENT S.R.L. inactiv | 78 m |
| ALBORADA PLANT SRL | 78 m |
| CARAFO SRL inactiv | 78 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Constanţa
| 1883040 | INTERCRIS SRL |
| 1899720 | MULTISOFT SRL |
| 1901294 | FULVEX EXIM SRL |
| 1906380 | MENTOR SRL |
| 2408597 | CRISTIAN INFO SOFT SRL |
| 2748386 | METASOFT PLUS SRL |
| 5130478 | INFORM-CONT SRL |
| 8071619 | CONS ANDO SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-15 · ONRC: 2026-10-25