PORANTELI SERV S.R.L.
CUI 41555300 · J12/3333/2019 · dizolvare
PORANTELI SERV S.R.L. are CUI 41555300, nr. de înregistrare J12/3333/2019, înmatriculată pe 23.08.2019. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 6831. În 2021: cifră de afaceri 4.832 lei, profit net 4.189 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5 mii lei · mediana 124 mii lei | 4% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 17 mii lei | 25% din mediană |
| Marjă netă | 86.7% · mediana 19.4% | 447% din mediană |
Comparat cu 55.925 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 3 ani (lei)
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.832 | 18.840 | 9.798 |
| Venituri totale | 4.832 | 18.840 | 9.798 |
| Cheltuieli totale | 498 | 7.515 | 2.474 |
| Profit / pierdere brută | 4.334 | 11.325 | 7.324 |
| Profit / pierdere netă | 4.189 | 10.816 | 7.030 |
| Active circulante | 22.472 | 18.246 | 8.374 |
| Casa și conturi la bănci | 22.472 | 18.246 | 8.374 |
| Datorii | 37 | 0 | 944 |
| Capitaluri proprii | 22.435 | 18.246 | 7.430 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.08.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6831 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PORANTELI SERV S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J12/3333/2019 |
| EUID | ROONRC.J12/3333/2019 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-08-23 |
| Sediu social | Str. Anina, 3, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ANINA, NR.3, BL.AA1, SC.5, ET.P, AP.42 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CARBOTECH SRL inactiv | aceeași clădire |
| FEROLEMN IMPEX S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| KAYROS 111 S.R.L. | aceeași clădire |
| SONIN QUALITY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| STELADE SRL inactiv | aceeași clădire |
| STELIADE EMPLOYMENT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| WEDO IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| ZIA CAPITAL INVEST S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| APSIDON S.R.L. | 36 m |
| EMGY DESIGN SRL inactiv | 36 m |
| MDNC TECH SOLUTIONS SERV S.R.L. | 36 m |
| OPTIM TYRES S.R.L. | 36 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6831 | 2019 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25