MICROBIOLOGICA S.R.L.
CUI 41733696 · J2019013368401
MICROBIOLOGICA S.R.L. are CUI 41733696, nr. de înregistrare J2019013368401, înmatriculată pe 07.10.2019. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8691. În 2025: cifră de afaceri 176.400 lei, profit net 45.349 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 176 mii lei · mediana 220 mii lei | 80% din mediană |
| Profit net | 45 mii lei · mediana 40 mii lei | 113% din mediană |
| Marjă netă | 25.7% · mediana 22.2% | 116% din mediană |
Comparat cu 38.039 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 176.400 | 154.150 | 109.300 | 52.280 | 47.760 | 47.640 | 8.224 |
| Venituri totale | 176.400 | 156.714 | 109.300 | 52.280 | 47.760 | 47.640 | 8.224 |
| Cheltuieli totale | 117.026 | 67.379 | 41.346 | 21.690 | 8.536 | 268 | 2.035 |
| Profit / pierdere brută | 59.374 | 89.335 | 67.954 | 30.590 | 39.224 | 47.372 | 6.189 |
| Profit / pierdere netă | 45.349 | 70.608 | 57.466 | 29.022 | 37.791 | 46.043 | 5.943 |
| Active imobilizate | 49.627 | 65.527 | 5.021 | — | — | — | — |
| Active circulante | 148.100 | 157.778 | 188.966 | 120.419 | 93.431 | 55.610 | 9.389 |
| Creanțe | 71.200 | 42.000 | 12.000 | 17.720 | 15.000 | 8.000 | — |
| Casa și conturi la bănci | 76.900 | 115.778 | 176.966 | 102.699 | 78.431 | 47.610 | 9.389 |
| Datorii | 151.729 | 66.009 | 107.299 | 91.197 | 3.454 | 3.424 | 3.246 |
| Capitaluri proprii | 45.998 | 157.296 | 86.688 | 29.222 | 89.977 | 52.186 | 6.143 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.10.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8691 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MICROBIOLOGICA S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019013368401 |
| EUID | ROONRC.J2019013368401 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-10-07 |
| Sediu social | Str. Grigore Manolescu, 15-17, PARTER. CAMERA 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR GRIGORE MANOLESCU, NR.15-17, PARTER. CAMERA 4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CORALGON INSTRUMENTS SRL | aceeași clădire |
| HENRIETTE BODY & BEAUTY SRL inactiv | 15 m |
| VATRA ORĂŞELULUI FRUMOS SRL inactiv | 18 m |
| IN OUT CREATIVE EVENTS SRL inactiv | 42 m |
| NBC EXPERT PLUS SRL inactiv | 42 m |
| HERA CLEANING SRL | 43 m |
| TRANSPORT UTILITY SERV SRL inactiv | 43 m |
| CASI LOGISTICS S.R.L. | 54 m |
| JAZZ GLAMOUR SRL inactiv | 54 m |
| PORTUGAL CONSTRUCT SRL inactiv | 54 m |
| R.D. COMEXIM SRL inactiv | 54 m |
| SHINE & GLOW SRL inactiv | 54 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8690 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08