IVAL ELECTRIC SYSTEM S.R.L.
CUI 42679005 · J23/2396/2020
IVAL ELECTRIC SYSTEM S.R.L. are CUI 42679005, nr. de înregistrare J23/2396/2020, înmatriculată pe 24.06.2020. Sediul social e în Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4321. În 2025: cifră de afaceri 386.500 lei, profit net 176.764 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 387 mii lei · mediana 221 mii lei | 175% din mediană |
| Profit net | 177 mii lei · mediana 19 mii lei | 947% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 45.7% · mediana 9.3% | 491% din mediană |
| Cifră pe salariat | 193 mii lei · mediana 141 mii lei | 137% din mediană |
Comparat cu 112.121 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 386.500 | 240.600 | 204.300 | 212.845 | 71.000 | 101.005 |
| Venituri totale | 386.500 | 240.600 | 204.300 | 212.845 | 71.000 | 101.005 |
| Cheltuieli totale | 204.345 | 250.174 | 188.290 | 85.519 | 16.924 | 19.531 |
| Profit / pierdere brută | 182.155 | -9.574 | 16.010 | 127.326 | 54.076 | 81.474 |
| Profit / pierdere netă | 176.764 | -13.959 | 14.273 | 125.304 | 51.989 | 78.624 |
| Active imobilizate | 28.167 | 54.167 | 0 | — | — | — |
| Active circulante | 398.534 | 188.253 | 210.285 | 181.192 | 131.572 | 78.756 |
| Stocuri | 438 | 438 | 438 | — | — | — |
| Creanțe | 361.570 | 153.990 | 149.307 | 177.816 | 131.316 | 78.416 |
| Casa și conturi la bănci | 36.526 | 33.825 | 60.540 | 3.376 | 256 | 340 |
| Cheltuieli în avans | 1.731 | 1.447 | — | — | — | — |
| Datorii | 150.810 | 118.009 | 70.468 | 3.659 | 759 | -68 |
| Capitaluri proprii | 277.622 | 125.858 | 139.817 | 177.533 | 130.813 | 78.824 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 1 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Apr 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.06.2020 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 4321 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IVAL ELECTRIC SYSTEM S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J23/2396/2020 |
| EUID | ROONRC.J23/2396/2020 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2020-06-24 |
| Sediu social | Str. Statorniciei, 15, Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, SAT MOARA VLĂSIEI COM. MOARA VLĂSIEI, STR. STATORNICIEI, NR.15 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALL INDUSTRIAL FV S.R.L. | aceeași clădire |
| ANABIA INTERNATIONAL S.R.L. | aceeași clădire |
| BTM LOCAL CONCEPT SRL inactiv | aceeași clădire |
| CATA BETY PROMT SRL inactiv | aceeași clădire |
| EMOTOARE INDUSTRIAL S.R.L. | aceeași clădire |
| EUROBEST TAXI SRL inactiv | aceeași clădire |
| FIER FORJAT COSMAR COMPANY S.R.L. | aceeași clădire |
| HAND MADE HOBBY SRL inactiv | aceeași clădire |
| LIBRARIA MIHAELA S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCKY POINT COMPANY&MORE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LYNN EPOXY ART S.R.L. | aceeași clădire |
| MARI&COCO STAR INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4321 | 2020 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25