MONITORUL OFICIAL RA
CUI 427282 · J1991003862407
MONITORUL OFICIAL RA are CUI 427282, nr. de înregistrare J1991003862407, înmatriculată pe 06.06.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5812. În 2025: cifră de afaceri 104.584.306 lei, profit net 39.755.326 lei, 264 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-28 | ORASUL BREAZA | Servicii de publicitate (Rev.2) | 107 lei |
| 2024-06-28 | Comuna BAIA | Servicii de publicitate (Rev.2) | 161 lei |
| 2024-06-27 | Judetul Brasov | Servicii de publicitate (Rev.2) | 806 lei |
| 2024-06-27 | COMUNA CRISENI (Primaria CRISENI, JUD. SALAJ) | Servicii de publicitate (Rev.2) | 161 lei |
| 2024-06-27 | Comuna Gura Riului | Servicii de publicitate (Rev.2) | 215 lei |
| 2024-06-26 | MUNICIPIUL ODORHEIU SECUIESC (PRIMARIA MUNICIP | Servicii de publicitate (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-06-26 | Municipiul Hunedoara | Servicii de publicitate (Rev.2) | 215 lei |
| 2024-06-26 | Municipiul Hunedoara | Servicii de publicitate (Rev.2) | 215 lei |
| 2024-06-25 | Municipiul Hunedoara | Servicii de publicitate (Rev.2) | 322 lei |
| 2024-06-19 | Municipiul Hunedoara | Servicii de publicitate (Rev.2) | 161 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 105 mil lei · mediana 171 mii lei | de 611× mediana |
| Profit net | 40 mil lei · mediana 45 mii lei | de 885× mediana |
| Salariați | 264 · mediana 1 | de 264× mediana |
| Marjă netă | 38% · mediana 38.2% | 99% din mediană |
| Cifră pe salariat | 396 mii lei · mediana 232 mii lei | 171% din mediană |
Comparat cu 36.481 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 104.584.306 | 145.297.711 | 95.013.930 | 92.722.506 | 87.965.809 | 98.459.309 | 86.890.470 | 82.854.713 | 70.445.049 | 60.405.334 | 68.575.232 | 70.829.544 | 66.990.738 | 58.858.756 | 55.600.569 |
| Venituri totale | 114.492.432 | 152.628.786 | 100.318.620 | 96.534.023 | 90.151.219 | 103.166.893 | 89.784.978 | 84.890.140 | 71.863.803 | 61.375.373 | 71.872.516 | 73.935.032 | 71.991.880 | 65.418.051 | 68.114.535 |
| Cheltuieli totale | 67.268.921 | 88.865.771 | 68.070.074 | 69.889.980 | 62.221.678 | 66.557.001 | 50.438.757 | 49.184.347 | 44.784.751 | 43.111.368 | 43.714.546 | 41.164.396 | 43.181.429 | 42.714.569 | 48.181.291 |
| Profit / pierdere brută | 47.223.511 | 63.763.015 | 32.248.546 | 26.644.043 | 27.929.541 | 36.609.892 | 39.346.221 | 35.705.793 | 27.079.052 | 18.264.005 | 28.157.970 | 32.770.636 | 28.810.451 | 22.703.482 | 19.933.244 |
| Profit / pierdere netă | 39.755.326 | 53.578.618 | 27.260.997 | 24.185.413 | 24.177.615 | 34.210.013 | 34.085.599 | 30.914.326 | 21.359.339 | 15.234.097 | 24.630.834 | 27.625.026 | 24.069.778 | 18.767.493 | 16.082.596 |
| Active imobilizate | 129.515.052 | 113.930.767 | 128.200.385 | 160.758.032 | 154.970.191 | 155.018.703 | 142.116.250 | 138.649.786 | 84.760.997 | 71.712.603 | 76.658.615 | 70.029.087 | 68.476.262 | 73.666.544 | 73.461.707 |
| Active circulante | 190.620.024 | 173.059.320 | 120.845.398 | 75.754.506 | 75.525.887 | 65.853.142 | 48.498.345 | 56.242.358 | 94.769.297 | 156.635.868 | 146.152.113 | 146.846.125 | 140.352.423 | 128.116.551 | 119.154.396 |
| Stocuri | 2.012.616 | 2.225.866 | 2.271.692 | 3.375.284 | 3.490.861 | 2.188.051 | 2.069.933 | 2.572.840 | 2.356.643 | 2.726.239 | 2.843.098 | 2.916.157 | 3.690.684 | 6.201.704 | 5.390.705 |
| Creanțe | 12.869.366 | 13.288.376 | 16.616.127 | 13.701.826 | 9.464.735 | 7.911.206 | 7.059.573 | 7.695.365 | 9.105.559 | 9.389.507 | 10.064.205 | 9.340.379 | 10.115.740 | 8.093.203 | 7.667.809 |
| Casa și conturi la bănci | 8.231.444 | 6.173.610 | 3.782.167 | 5.102.008 | 3.947.365 | 6.793.536 | 4.265.364 | 2.777.619 | 2.285.010 | 3.529.722 | 2.412.547 | 2.442.976 | 2.344.477 | 1.832.364 | 2.908.413 |
| Cheltuieli în avans | 88.250 | 78.522 | 177.497 | 248.722 | 187.691 | 207.459 | 167.103 | 167.971 | 170.497 | 114.354 | 123.341 | 121.074 | 126.502 | 154.767 | 129.889 |
| Datorii | 10.174.072 | 14.961.864 | 8.509.006 | 8.510.871 | 7.168.703 | 6.365.723 | 6.325.590 | 5.334.130 | 4.804.729 | 4.697.432 | 5.531.241 | 5.076.695 | 3.981.945 | 4.905.137 | 4.441.081 |
| Venituri în avans | 32.804.096 | 8.322.857 | 3.946.814 | 4.149.835 | 3.743.574 | 4.827.657 | 3.014.939 | 3.394.480 | 2.451.438 | 1.868.194 | 1.833.918 | 6.842.107 | 9.796.763 | 9.436.889 | 4.446.714 |
| Provizioane | 2.247.628 | 2.400.125 | 2.560.916 | 2.218.090 | 2.042.224 | 1.291.833 | 1.254.897 | 1.165.197 | 884.278 | 810.337 | 822.113 | 795.350 | 787.803 | 715.983 | 689.294 |
| Capitaluri proprii | 274.997.530 | 261.383.763 | 234.206.544 | 221.882.464 | 217.729.268 | 208.594.091 | 180.186.272 | 185.166.308 | 171.560.346 | 221.086.862 | 214.746.797 | 204.282.134 | 194.388.676 | 186.879.853 | 183.168.903 |
| Patrimoniul regiei | 4.911.290 | 4.911.290 | 4.911.290 | 4.911.290 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 | 4.911.737 |
| Număr mediu de salariați | 264 | 273 | 287 | 294 | 290 | 299 | 317 | 320 | 319 | 326 | 336 | 342 | 354 | 358 | 358 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 31.05.2004 |
| Organ fiscal | Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti |
| CAEN principal | 5812 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MONITORUL OFICIAL RA |
| Nr. reg. com. | J1991003862407 |
| EUID | ROONRC.J1991003862407 |
| Formă juridică | RA |
| Înmatriculare | 1991-06-06 |
| Sediu social | Str. Parcului, 65, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PARCULUI, NR.65 |
| Telefon | 0213185112 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| TRUST BROKERS - BROKER DE ASIGURARE SRL | 171 m |
| ALEX MOB TAP SRL | 222 m |
| AME PROJECTS SRL | 222 m |
| ANTACO COMIMPEX SRL inactiv | 222 m |
| CAFARELLI IMPEX SRL inactiv | 222 m |
| EVA SHOP SRL-D inactiv | 222 m |
| HAPPY LEMONS S.R.L. | 222 m |
| JAM - RECORD PRODUCTION SRL inactiv | 222 m |
| MAAR S.R.L. | 222 m |
| PSIHO TUNING SRL inactiv | 222 m |
| ANA CREATIE SI DECORATIUNI VESTIMENTARE SRL inactiv | 226 m |
| ART OF BELIEVING S.R.L. inactiv | 226 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 5812 | 2025 |
| 5813 | 2023 – 2024 |
| 1811 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (50)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12