HELENMED S.R.L.
CUI 42928173 · J40/10007/2020
HELENMED S.R.L. are CUI 42928173, nr. de înregistrare J40/10007/2020, înmatriculată pe 18.08.2020. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8622. În 2025: cifră de afaceri 186.248 lei, profit net 162.064 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 186 mii lei · mediana 220 mii lei | 85% din mediană |
| Profit net | 162 mii lei · mediana 40 mii lei | 404% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 87% · mediana 22.2% | 392% din mediană |
| Cifră pe salariat | 186 mii lei · mediana 202 mii lei | 92% din mediană |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 186.248 | 670.098 | 611.365 | 421.553 | 338.842 | 80.074 |
| Venituri totale | 186.635 | 670.098 | 611.365 | 421.553 | 338.842 | 80.074 |
| Cheltuieli totale | 18.984 | 64.707 | 73.980 | 26.659 | 12.702 | 2.693 |
| Profit / pierdere brută | 167.651 | 605.391 | 537.385 | 394.894 | 326.140 | 77.381 |
| Profit / pierdere netă | 162.064 | 585.288 | 531.271 | 382.248 | 315.978 | 74.979 |
| Active imobilizate | 29.835 | 34.650 | 27.590 | 4.132 | 2.456 | 2.456 |
| Active circulante | 61.704 | 198.911 | 211.357 | 172.660 | 391.012 | 75.125 |
| Stocuri | — | 139 | — | — | — | — |
| Creanțe | 41.248 | 41.090 | 56.282 | 57.491 | 328.927 | 5.000 |
| Casa și conturi la bănci | 20.456 | 157.682 | 155.075 | 115.169 | 62.085 | 70.125 |
| Datorii | 112 | 7.034 | 6.607 | 7.627 | 2.311 | 2.402 |
| Capitaluri proprii | 91.427 | 226.527 | 232.340 | 169.165 | 391.157 | 75.179 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.08.2020 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HELENMED S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J40/10007/2020 |
| EUID | ROONRC.J40/10007/2020 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2020-08-18 |
| Sediu social | Str. Ivan Petrovici Pavlov, 64, CAMERA 8, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. IVAN PETROVICI PAVLOV, NR.64, CAMERA 8, AP.1 |
| Telefon | 0722135598 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AFLOFARM ROMANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| ANTON DC INVEST SRL | aceeași clădire |
| ELTA90 PURE SOLUTION S.R.L. | 25 m |
| MD CORE CONSULTING S.R.L. | 25 m |
| MICO AIR SRL inactiv | 25 m |
| CINAKO MEDIA SRL | 31 m |
| OMNIVORE'S DILEMMA SRL | 31 m |
| PLANNERS COM SRL | 31 m |
| VANGOPPLER BROTHERS SRL | 31 m |
| JANTEA PROFESIONAL SRL | 36 m |
| RO MEDIA STORY SRL | 40 m |
| DUDAU INDUSTRY CONSULTING SRL inactiv | 51 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8622 | 2020 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25