Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

ALEX COMPACT CONSTRUCT S.R.L.

CUI 43112938 · J2020000455259

cu contul HoReCaOS, sau pe email

ALEX COMPACT CONSTRUCT S.R.L. are CUI 43112938, nr. de înregistrare J2020000455259, înmatriculată pe 29.09.2020. Sediul social e în Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, jud. Mehedinţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 2.280.696 lei, profit net 579.138 lei, 8 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

10/10
Fără semnale de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
+1 8 salariați
+2 Profitabilă, cu capitaluri pozitive
+1 Înscrisă în Registrul RO e-Factura

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

2contracte
1,1 mil leivaloare totală
2autorități
DataAutoritateObiectValoare
2024-04-25 COMUNA POROINA MARE Lucrari de constructii de canale de scur 893 mii lei
2024-03-05 COMUNA FLORESTI (Primaria Comunei Floresti) Lucrari de constructii (Rev.2) 230 mii lei

Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 2,3 mil lei · mediana 221 mii lei de 10× mediana
Profit net 579 mii lei · mediana 19 mii lei de 31× mediana
Salariați 8 · mediana 2 400% din mediană
Marjă netă 25.4% · mediana 9.3% 273% din mediană
Cifră pe salariat 285 mii lei · mediana 141 mii lei 202% din mediană

Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 2,3 mil lei
2020: 397 mii lei 202021: 888 mii lei 212022: 1,6 mil lei 222023: 2,5 mil lei 232024: 2,3 mil lei 242025: 2,3 mil lei 25
Profit net 579 mii lei
2020: 258 mii lei 202021: 273 lei 212022: 584 mii lei 222023: 748 mii lei 232024: 744 mii lei 242025: 579 mii lei 25
Salariați 8
2020: 0 202021: 14 212022: 11 222023: 8 232024: 8 242025: 8 25
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
Indicator202520242023202220212020
Cifra de afaceri netă2.280.6962.320.5492.515.0441.571.512887.729397.423
Venituri totale2.280.8492.320.7052.515.1841.571.512887.729397.424
Cheltuieli totale1.588.0671.435.4001.515.882971.966878.579127.267
Profit / pierdere brută692.782885.305999.302599.5469.150270.157
Profit / pierdere netă579.138743.510748.150583.831273258.234
Active imobilizate372.572450.687316.537157.67951.401—
Active circulante2.449.4211.934.6481.724.573840.371563.923422.016
Stocuri114.6832.55418.71222.08024.61212.190
Creanțe1.360.758702.2131.588.400235.668288.76330.000
Casa și conturi la bănci973.9801.229.881117.461582.623250.548379.826
Datorii398.657541.137940.423155.513356.617163.582
Capitaluri proprii2.423.3361.844.1981.100.687842.537258.707258.434
Capital subscris vărsat200200200200200200
Număr mediu de salariați88811140

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVADA
Inactiv fiscalactiv
Registrul RO e-Facturaînscris Wed May 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time)
TVA la încasareDA
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 29.09.2020
Organ fiscalUnitatea Fiscală Orăşenească Strehaia
CAEN principal4100
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCALEX COMPACT CONSTRUCT S.R.L.
Nr. reg. com.J2020000455259
EUIDROONRC.J2020000455259
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2020-09-29
Sediu socialStr. Alexandru Ioan Cuza, 2, camera nr. 1, Orş. Strehaia, MEHEDINŢI
Domiciliu fiscalJUD. MEHEDINŢI, ORŞ. STREHAIA, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.2, CAMERA NR. 1, BL.C2, SC.4, ET.3, AP.11
Telefon—
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de stradă · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Firme active în apropieredistanță
BAYMUCH KLAU'S SRL aceeași clădire
BIOSS D.N. 2014 SRL aceeași clădire
BUDIHALĂ TRANSPORT S.R.L. aceeași clădire
CIC-BREAK CONSTRUCT S.R.L. aceeași clădire
CRIALEX GROUP S.R.L. inactiv aceeași clădire
ELITE BUSINESS CENTER S.R.L. aceeași clădire
EMPORIO JUSTIN SRL inactiv aceeași clădire
HĂLĂLĂU TRANSPORT S.R.L. inactiv aceeași clădire
KEVDOCO IAN S.R.L. inactiv aceeași clădire
LU BIMB RECICLING SRL inactiv aceeași clădire
MAXIMO HOR SIM SRL inactiv aceeași clădire
MUTI-COM S.R.L. inactiv aceeași clădire

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (2)

41002025
41202020 – 2024

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (8)

26072272 PURCEL EOFROSINA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ
32716556 BIOSS D.N. 2014 SRL
45779238 SEMEN ANIŞOARA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ
45906242 NIKY PROPERTY SERVICES S.R.L.
47923371 CÎMPEANU ELENA-BIANCA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ
50434758 MVS ACCESORII GSM S.R.L.
52811501 CRIALEX GROUP S.R.L. inactiv

CAEN autorizat (40)

4100421142134221422242914299431143124313432143224323432443314332433343344335434143424350436043914399461346154616461746184619464746494650466146624664468447785210

Alte firme din Mehedinţi

1615004 STEAUA DUNARII SRL
7102326 ARNICO IZO CONSTRUCT SRL
8011056 ELMEROM SRL
10002823 GROUP NOVA CONSTRUCT SRL
10195520 COREL SRL
11151408 ID SRL
13720704 BET BALICA & CO SRL
13796214 LUS CONSTRUCT SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25