COMGEN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
CUI 43137622 · J4/1285/2020
COMGEN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. are CUI 43137622, nr. de înregistrare J4/1285/2020, înmatriculată pe 05.10.2020. Sediul social e în Sat Sărata, Comuna Solonţ, jud. Bacău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4120. În 2025: cifră de afaceri 114.484 lei, profit net 1.573 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 114 mii lei · mediana 221 mii lei | 52% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 19 mii lei | 8% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 1.4% · mediana 9.3% | 15% din mediană |
| Cifră pe salariat | 57 mii lei · mediana 141 mii lei | 41% din mediană |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 114.484 | 74.950 | 99.620 | 107.500 | 79.610 | 57.868 |
| Venituri totale | 114.484 | 74.950 | 99.620 | 107.500 | 79.610 | 57.868 |
| Cheltuieli totale | 111.765 | 58.112 | 89.744 | 80.012 | 89.776 | 37.926 |
| Profit / pierdere brută | 2.719 | 16.838 | 9.876 | 27.488 | -10.166 | 19.942 |
| Profit / pierdere netă | 1.573 | 16.088 | 8.880 | 26.413 | -10.962 | 19.363 |
| Active imobilizate | 33.734 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 18.711 | 50.588 | 35.058 | 24.805 | 1.794 | 15.035 |
| Creanțe | 3.734 | 45.844 | 24.850 | 14.133 | 692 | 13.966 |
| Casa și conturi la bănci | 14.977 | 4.744 | 10.208 | 10.672 | 1.102 | 1.069 |
| Datorii | 7.690 | 7.406 | 7.964 | 6.591 | 9.993 | 12.272 |
| Capitaluri proprii | 44.755 | 43.182 | 27.094 | 18.214 | -8.199 | 2.763 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.10.2020 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti |
| CAEN principal | 4120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COMGEN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J04/1285/2020 |
| EUID | ROONRC.J4/1285/2020 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2020-10-05 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 147, Sat Sărata Com. Solonţ, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, SAT SĂRATA COM. SOLONŢ, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.147 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| M & D-TOADER S.R.L. inactiv | 463 m |
| PEMELD CONS S.R.L. | 707 m |
| EVAMED S.R.L. | 1.060 m |
| SWOT SRL | 1.060 m |
| RRS ART CONSTRUCT S.R.L. | 1.061 m |
| TRANSPORTES MARCOSAN S.R.L. inactiv | 1.077 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2020 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (20)
Alte firme din Bacău
| 945411 | CIBAR SRL |
| 945845 | TISECO SRL |
| 960020 | CONSTRUCTII FEROVIARE SRL |
| 972122 | SILIAR SRL |
| 987921 | DOLOMIT SRL |
| 991671 | TOTAL LUCRARI SPECIALE-IMPEX SRL |
| 3202330 | RINELS SRL |
| 3413699 | BEBYCO-IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25