Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

DUTA CARGO IMPEX S.R.L.

CUI 43928147 · J10/384/2021

cu contul HoReCaOS, sau pe email

DUTA CARGO IMPEX S.R.L. are CUI 43928147, nr. de înregistrare J10/384/2021, înmatriculată pe 17.03.2021. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Sărat, jud. Buzău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 240.042 lei, profit net 150.062 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

10/10
Fără semnale de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
+1 Cifra de afaceri a crescut 109%
+2 Profitabilă, cu capitaluri pozitive
+1 Înscrisă în Registrul RO e-Factura

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 240 mii lei · mediana 158 mii lei 152% din mediană
Profit net 150 mii lei · mediana 5 mii lei de 29× mediana
Marjă netă 62.5% · mediana 3.2% de 20× mediana

Comparat cu 94.303 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 240 mii lei
2021: 123 mii lei 212022: 121 mii lei 222023: 352 mii lei 232024: 115 mii lei 242025: 240 mii lei 25
Profit net 150 mii lei
2021: 98 mii lei 212022: 2 mii lei 222023: 40 mii lei 232024: -346 lei 242025: 150 mii lei 25
Salariați 1
2021: 1 212022: 1 222023: 1 232024: 1 24
Bilanț detaliat · 5 ani (lei)
Indicator20252024202320222021
Cifra de afaceri netă240.042114.781352.296121.472122.962
Venituri totale240.287115.307360.552121.541123.006
Cheltuieli totale63.328112.381317.756119.08323.087
Profit / pierdere brută176.9592.92642.7962.45899.919
Profit / pierdere netă150.062-34640.1951.63397.773
Active imobilizate10.86244.15678.545109.2224.844
Active circulante474.711303.568236.06991.636103.419
Creanțe442.992279.161234.14384.181101.481
Casa și conturi la bănci31.71924.4071.9267.4551.938
Datorii196.057208.270174.814101.25210.290
Capitaluri proprii289.516139.454139.80099.60697.973
Capital subscris vărsat200200200200200
Număr mediu de salariați—1111

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVADA
Inactiv fiscalactiv
Registrul RO e-Facturaînscris Sat Mar 01 2025 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time)
TVA la încasareDA
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 17.03.2021
Organ fiscalUnitatea Fiscală Municipală R. Sărat
CAEN principal4941
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCDUTA CARGO IMPEX S.R.L.
Nr. reg. com.J10/384/2021
EUIDROONRC.J10/384/2021
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2021-03-17
Sediu socialStr. Alexandru Ioan Cuza, 58, Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU
Domiciliu fiscalJUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.58
Telefon—
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de stradă · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

49412021 – 2025

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (2)

49774977 DDG TRANSPORT IMPEX S.R.L.

CAEN autorizat (2)

49414942

Alte firme din Buzău

1144136 TRANSMAR SA
1147612 VASILE RODANDA S.R.L.
1148138 LUSCAN COM SRL
1151370 CIRSTEA IE TRANS SRL
1154520 AGROTRANSPORT BUZAU SA
1171602 ANDRUTA COMP SRL
1176448 GOIDESCU ION SRL
1180473 TRANS CORADY SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25