AUTO COLOR TOP S.R.L.
CUI 44211158 · J2021000262199
AUTO COLOR TOP S.R.L. are CUI 44211158, nr. de înregistrare J2021000262199, înmatriculată pe 29.04.2021. Sediul social e în Municipiul Topliţa, jud. Harghita. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 248.038 lei, profit net 1.918 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 248 mii lei · mediana 129 mii lei | 192% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 4 mii lei | 52% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.8% · mediana 3.6% | 22% din mediană |
| Cifră pe salariat | 248 mii lei · mediana 112 mii lei | 222% din mediană |
Comparat cu 30.792 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 5 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 248.038 | 246.281 | 268.464 | 107.975 | 24.717 |
| Venituri totale | 248.699 | 246.932 | 282.507 | 121.476 | 24.717 |
| Cheltuieli totale | 244.294 | 237.703 | 264.225 | 120.475 | 16.907 |
| Profit / pierdere brută | 4.405 | 9.229 | 18.282 | 1.001 | 7.810 |
| Profit / pierdere netă | 1.918 | 6.696 | 15.593 | 579 | 7.810 |
| Active imobilizate | 6.260 | 13.051 | 15.386 | 12.867 | 7.594 |
| Active circulante | 110.439 | 71.232 | 66.885 | 99.976 | 26.534 |
| Stocuri | 83.298 | 50.486 | 31.907 | 92.142 | 25.130 |
| Creanțe | 0 | 0 | 8.792 | 0 | 156 |
| Casa și conturi la bănci | 27.141 | 20.746 | 26.186 | 7.834 | 1.248 |
| Datorii | 101.478 | 51.994 | 56.028 | 104.254 | 26.118 |
| Venituri în avans | 760 | 1.411 | 2.062 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 14.461 | 30.878 | 24.181 | 8.589 | 8.010 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.04.2021 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Topliţa |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | AUTO COLOR TOP S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2021000262199 |
| EUID | ROONRC.J2021000262199 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2021-04-29 |
| Sediu social | Str. 1 Decembrie 1918, F1, Mun. Topliţa, HARGHITA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HARGHITA, MUN. TOPLIŢA, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.F1, AP.I |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DIMAG PREMIUM CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| MOBIX INGRID S.R.L. | aceeași clădire |
| TZL TRANS SRL | aceeași clădire |
| A.B. EURO ADVERTISING S.R.L. inactiv | 324 m |
| MESTEACANUL SRL inactiv | 958 m |
| ARINISUL-CALIMANI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ inactiv | 1.113 m |
| COCOSUL DE MUNTE SRL inactiv | 1.113 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4520 | 2021 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Harghita
| 514079 | KOZMA SERVICE S.R.L. |
| 516878 | ARIEX SRL |
| 524935 | ROLLING SERVICE SRL |
| 526685 | XERO-COM SRL |
| 529665 | CAMBUS ALPINA SA |
| 529681 | GUMIRAMIS SRL |
| 2973124 | KONTEXT SRL |
| 3128102 | IMPEX-LINDA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25