PHEONIX STRATEGIC MEDIA S.R.L.
CUI 44320880 · J2021000539286
PHEONIX STRATEGIC MEDIA S.R.L. are CUI 44320880, nr. de înregistrare J2021000539286, înmatriculată pe 24.05.2021. Sediul social e în Municipiul Câmpina, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9311. În 2025: cifră de afaceri 132.824 lei, profit net 7.195 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 133 mii lei · mediana 66 mii lei | 200% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 2 mii lei | 427% din mediană |
| Marjă netă | 5.4% · mediana 3.7% | 146% din mediană |
Comparat cu 29.296 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 5 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 132.824 | 55.474 | 56.607 | — | 299.939 |
| Venituri totale | 167.443 | 55.474 | 56.607 | 0 | 299.939 |
| Cheltuieli totale | 158.495 | 38.901 | 17.994 | 1.817 | 36.843 |
| Profit / pierdere brută | 8.948 | 16.573 | 38.613 | -1.817 | 263.096 |
| Profit / pierdere netă | 7.195 | 15.134 | 32.558 | -1.817 | 259.824 |
| Active imobilizate | 6.994 | 2.165 | 2.553 | 2.941 | 3.329 |
| Active circulante | 267.614 | 177.135 | 163.195 | 255.978 | 263.195 |
| Stocuri | 10.199 | 12.193 | 17.445 | 11.968 | 18.248 |
| Creanțe | 207.250 | 158.168 | 145.201 | 222.082 | 217.802 |
| Casa și conturi la bănci | 50.165 | 6.774 | 549 | 21.928 | 27.145 |
| Datorii | 91.514 | 3.401 | 4.983 | 712 | 6.500 |
| Capitaluri proprii | 183.094 | 175.899 | 160.765 | 258.207 | 260.024 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | — | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 12.02.2025 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Câmpina |
| CAEN principal | 9311 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PHEONIX STRATEGIC MEDIA S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2021000539286 |
| EUID | ROONRC.J2021000539286 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2021-05-24 |
| Sediu social | Str. Vasile Lucaciu, 8A, Mun. Câmpina, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. VASILE LUCACIU, NR.8A |
| Telefon | 0770817725 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BIJOULUX S.R.L. | 71 m |
| ARTS&CRAFTS HOUSE S.R.L. | 115 m |
| GORADI CONSTRUCT SRL | 212 m |
| PALTINU SA | 214 m |
| RECARO TRANS SRL | 214 m |
| SILVALEMN FOREST PLUS SRL inactiv | 214 m |
| SO DIFFERENT IMPEX SRL inactiv | 214 m |
| TOTALMUNCA S.R.L. | 214 m |
| FRANKLIN SRL | 215 m |
| VSAUTOTRADE S.R.L. | 218 m |
| COMAN CRYMAR CONSTRUCT S.R.L. | 227 m |
| COMAN LAU CONSTRUCT SRL | 227 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9311 | 2024 – 2025 |
| 4120 | 2021 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25