LOPAN SERV SRL
CUI 4447851 · J1993000830186
LOPAN SERV SRL are CUI 4447851, nr. de înregistrare J1993000830186, înmatriculată pe 08.07.1993. Sediul social e în Sat Băleşti, Comuna Băleşti, jud. Gorj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4931. În 2025: cifră de afaceri 1.715.960 lei, profit net 283.982 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,7 mil lei · mediana 158 mii lei | de 11× mediana |
| Profit net | 284 mii lei · mediana 5 mii lei | de 54× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 16.5% · mediana 3.2% | 516% din mediană |
| Cifră pe salariat | 286 mii lei · mediana 175 mii lei | 164% din mediană |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.715.960 | 906.499 | 670.148 | 537.268 | 387.371 | 328.638 | 555.251 | 416.068 | 629.121 | 689.808 | 453.357 | 333.941 | 316.135 | 312.679 | 322.486 |
| Venituri totale | 1.975.391 | 1.239.898 | 1.034.707 | 556.455 | 487.373 | 362.659 | 645.873 | 416.288 | 635.003 | 713.868 | 453.357 | 365.366 | 337.004 | 313.263 | 336.394 |
| Cheltuieli totale | 1.622.039 | 950.774 | 1.415.902 | 632.626 | 526.421 | 481.707 | 636.745 | 537.186 | 583.651 | 673.462 | 435.369 | 350.571 | 353.294 | 305.221 | 378.941 |
| Profit / pierdere brută | 353.352 | 289.124 | -381.195 | -76.171 | -39.048 | -119.048 | 9.128 | -120.898 | 51.352 | 40.406 | 17.988 | 14.795 | -16.290 | 8.042 | -42.547 |
| Profit / pierdere netă | 283.982 | 289.124 | -389.166 | -81.194 | -40.086 | -121.337 | 2.669 | -125.022 | 44.770 | 35.329 | 17.988 | 14.795 | -16.290 | 8.042 | -42.547 |
| Active imobilizate | 1.438.569 | 572.588 | 162.286 | 392.235 | 490.816 | 424.998 | 520.999 | 662.877 | 783.634 | 599.222 | 693.374 | 552.042 | 561.176 | 439.033 | 211.480 |
| Active circulante | 295.981 | 244.835 | 129.227 | 151.640 | 200.083 | 72.397 | 114.349 | 109.685 | 101.308 | 76.094 | 139.861 | 151.888 | 156.889 | 138.777 | 209.169 |
| Stocuri | 7.310 | 7.310 | 26.862 | 66.480 | 81.818 | 35.937 | 69.628 | 64.707 | — | 5.549 | 89.627 | 105.879 | 80.561 | 74.591 | 100.055 |
| Creanțe | 288.428 | 189.594 | 66.665 | 68.961 | 46.629 | 36.273 | 43.721 | 44.895 | 98.024 | 57.559 | 46.980 | 45.363 | 75.562 | 53.021 | 78.205 |
| Casa și conturi la bănci | 243 | 47.931 | 35.700 | 16.199 | 71.636 | 187 | 1.000 | 83 | 3.284 | 12.986 | 3.254 | 646 | 766 | 11.165 | 30.909 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 | 21.900 |
| Datorii | 1.577.175 | 768.059 | 549.742 | 412.938 | 478.767 | 245.177 | 261.793 | 401.675 | 389.033 | 224.177 | 417.425 | 306.108 | 335.038 | 178.493 | 59.979 |
| Capitaluri proprii | 157.375 | 49.364 | -236.329 | 152.837 | 234.032 | 274.118 | 395.455 | 392.787 | 517.809 | 473.039 | 437.710 | 419.722 | 404.927 | 421.217 | 382.570 |
| Capital subscris vărsat | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 | 462.760 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 4 | 8 | 7 | 6 | — | 6 | 6 | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.08.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj |
| CAEN principal | 4931 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LOPAN SERV SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000830186 |
| EUID | ROONRC.J1993000830186 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-07-08 |
| Sediu social | Sat BĂLEŞTI, Sat Băleşti Com. Băleşti, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, SAT BĂLEŞTI COM. BĂLEŞTI, SAT BĂLEŞTI |
| Telefon | 0724585410 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4931 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (19)
Alte firme din Gorj
| 2156759 | EXPRES TRANSPORT SA |
| 3525404 | MARSIMON TRANS SRL |
| 3736100 | LA GHIBU ŞI SPÎNU SRL |
| 3846455 | IRIS C & V SRL |
| 5132070 | MARMIR SRL |
| 5262380 | IULIO TRANS SRL |
| 5761010 | EVELINE SRL |
| 5762156 | LIVDANDOR IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08