SUSPENSIA IMPORT EXPORT SRL
CUI 4452 · J1992013101405
SUSPENSIA IMPORT EXPORT SRL are CUI 4452, nr. de înregistrare J1992013101405, înmatriculată pe 22.05.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7311. În 2025: cifră de afaceri 175.090 lei, pierdere netă 44.504 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-27 | Unitatea Militară 01558 Târgoviște | Etichete (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-06-04 | MEMORIALUL IPOTESTI-CENTRUL NATIONAL DE STUDII | Materiale publicitare (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-06-03 | MEMORIALUL IPOTESTI-CENTRUL NATIONAL DE STUDII | Materiale publicitare (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-03-19 | Unitatea Militara 01476 Barlad | Indicatoare si placute luminoase (Rev.2) | 948 lei |
| 2024-03-15 | SCOALA GIMNAZIALA PARAVA | Materiale publicitare (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-03-12 | Directia Generala de Asistenta Sociala si Prot | Placute indicatoare (Rev.2) | 465 lei |
| 2023-12-22 | Unitatea Militara 01476 Barlad | Rame pentru tablouri (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-12-05 | Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Milit | Accesorii de siguranta (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-11-27 | Unitatea Militara 01476 Barlad | Placute indicatoare (Rev.2) | 240 lei |
| 2023-11-27 | Unitatea Militara 01476 Barlad | Panouri de afisare (Rev.2) | 638 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 175 mii lei · mediana 172 mii lei | 102% din mediană |
| Profit net | -45 mii lei · mediana 32 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -25.4% · mediana 23.8% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 175 mii lei · mediana 175 mii lei | 100% din mediană |
Comparat cu 100.239 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 175.090 | 170.889 | 203.819 | 195.307 | 150.542 | 100.635 | 159.853 | 164.446 | 172.717 | 137.340 | 146.450 | 100.858 | 158.739 |
| Venituri totale | 175.091 | 170.890 | 204.006 | 195.307 | 150.542 | 100.635 | 159.854 | 164.839 | 172.717 | 137.340 | 146.450 | 100.858 | 158.739 |
| Cheltuieli totale | 217.932 | 155.542 | 187.278 | 74.013 | 72.283 | 70.667 | 75.872 | 91.591 | 88.604 | 79.863 | 123.205 | 124.509 | 146.471 |
| Profit / pierdere brută | -42.841 | 15.348 | 16.728 | 121.294 | 78.259 | 29.968 | 83.982 | 73.248 | 84.113 | 57.477 | 23.245 | -23.651 | 12.268 |
| Profit / pierdere netă | -44.504 | 13.723 | 14.996 | 117.089 | 74.105 | 27.031 | 82.383 | 71.604 | 78.931 | 53.357 | 18.851 | -26.677 | 7.663 |
| Active imobilizate | 295.448 | 168.842 | 228.515 | 99.471 | 99.040 | 102.779 | 94.854 | 94.854 | 95.791 | 101.409 | 107.028 | 112.647 | 124.251 |
| Active circulante | 51.611 | 396.689 | 312.258 | 411.654 | 296.541 | 218.183 | 219.812 | 134.403 | 78.260 | 35.491 | 49.793 | 105.089 | 124.129 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 1.111 | — | — | — | 5.111 | 56.206 | 89.770 |
| Creanțe | 1.657 | 391.720 | 298.064 | 405.119 | 289.497 | 217.170 | 218.352 | 134.170 | 73.466 | 33.188 | 42.587 | 33.648 | 32.651 |
| Casa și conturi la bănci | 49.954 | 4.969 | 14.194 | 6.535 | 7.044 | 1.013 | 349 | 233 | 4.794 | 2.303 | 2.095 | 15.235 | 1.708 |
| Cheltuieli în avans | 1.854 | 575 | — | — | — | — | — | — | 1.012 | — | — | — | — |
| Datorii | 5.879 | 41.833 | 15.227 | 575 | 2.120 | 1.606 | 22.341 | 19.315 | 36.725 | 77.493 | 150.771 | 230.538 | 234.505 |
| Capitaluri proprii | 343.034 | 524.273 | 525.546 | 510.550 | 393.461 | 319.356 | 292.325 | 209.942 | 138.338 | 59.407 | 6.050 | -12.802 | 13.875 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.05.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7311 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SUSPENSIA IMPORT EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J1992013101405 |
| EUID | ROONRC.J1992013101405 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-05-22 |
| Sediu social | Aleea Dobrina, 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALEEA DOBRINA, NR.2, BL.49, SC.2, ET.3, AP.57 |
| Telefon | 0744271134 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AYMO E-COMPATIBIL S.R.L. | aceeași clădire |
| BCV PREST EXPERT S.R.L. | aceeași clădire |
| BODISLAV & ASSOCIATES S.R.L. | aceeași clădire |
| CONCORDIA CIVIUM SRL inactiv | aceeași clădire |
| CREDILINK S.R.L. | aceeași clădire |
| FLUVIAL TOUR SRL | aceeași clădire |
| GRAFIC PROFOTO SRL | aceeași clădire |
| IMPRESSYO SOLUTIONS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| IULIANA COMEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| KATTA IMAGE SRL inactiv | aceeași clădire |
| NASIFIN SERVICE SRL | aceeași clădire |
| NIKY TRAVEL SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7311 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (28)
Sunt 28 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12