ELSAN IMPEX SRL
CUI 447255 · J1992003616405
ELSAN IMPEX SRL are CUI 447255, nr. de înregistrare J1992003616405, înmatriculată pe 17.02.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 170.000 lei, profit net 97.613 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 170 mii lei · mediana 124 mii lei | 137% din mediană |
| Profit net | 98 mii lei · mediana 17 mii lei | 586% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 57.4% · mediana 19.4% | 296% din mediană |
| Cifră pe salariat | 170 mii lei · mediana 172 mii lei | 99% din mediană |
Comparat cu 55.922 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 170.000 | 152.824 | 140.184 | 141.627 | 141.298 | 118.791 | 254.762 | 222.419 | 183.286 | 170.620 | 167.554 | 144.676 | 67.535 | 67.133 | 62.143 |
| Venituri totale | 170.000 | 152.841 | 140.184 | 141.632 | 141.298 | 128.607 | 292.595 | 264.514 | 199.717 | 173.120 | 167.554 | 147.275 | 111.332 | 121.371 | 129.401 |
| Cheltuieli totale | 70.732 | 65.967 | 61.314 | 23.316 | 20.446 | 52.837 | 146.621 | 134.228 | 115.774 | 95.201 | 92.969 | 94.207 | 87.995 | 100.053 | 109.198 |
| Profit / pierdere brută | 99.268 | 86.874 | 78.870 | 118.316 | 120.852 | 75.770 | 145.974 | 130.286 | 83.943 | 77.919 | 74.585 | 53.068 | 23.337 | 21.318 | 20.203 |
| Profit / pierdere netă | 97.613 | 85.346 | 77.468 | 114.067 | 116.547 | 73.451 | 143.048 | 127.651 | 81.946 | 75.831 | 69.558 | 48.650 | 20.169 | 17.907 | 16.904 |
| Active imobilizate | — | 0 | 30.472 | 35.556 | 40.640 | 45.725 | 50.809 | 55.897 | 60.985 | 66.074 | 71.553 | 46.719 | 50.521 | 46.035 | 41.881 |
| Active circulante | 130.950 | 157.749 | 121.750 | 190.356 | 160.281 | 135.209 | 305.523 | 153.613 | 182.098 | 236.405 | 288.860 | 216.465 | 163.781 | 146.729 | 125.699 |
| Stocuri | 1.836 | — | — | — | — | — | 907 | 792 | 1.488 | 3.415 | 1.433 | 297 | 283 | 73 | 991 |
| Creanțe | 68.011 | 84.685 | 59.932 | 86.827 | 1.884 | 1.472 | 2.509 | 1.064 | 525 | 116.806 | 226.498 | 6.013 | 10.119 | 6.082 | 5.965 |
| Casa și conturi la bănci | 61.103 | 73.064 | 61.818 | 103.529 | 158.397 | 133.737 | 302.107 | 151.757 | 180.085 | 116.184 | 60.929 | 210.155 | 153.379 | 140.574 | 118.743 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 74 | 81 |
| Datorii | 15.678 | 57.070 | 14.539 | 14.043 | 6.557 | 575 | 7.897 | 4.181 | 4.361 | 11.045 | 7.005 | 7.971 | 7.739 | 6.443 | 6.356 |
| Venituri în avans | 15.055 | 12.728 | 24.764 | 22.351 | 2.366 | 31.457 | 2.286 | 2.227 | 5.494 | 1.174 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 100.217 | 87.951 | 112.919 | 189.518 | 191.998 | 148.902 | 346.149 | 203.102 | 233.228 | 290.260 | 353.408 | 255.213 | 206.563 | 186.395 | 161.305 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.10.1997 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELSAN IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992003616405 |
| EUID | ROONRC.J1992003616405 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-02-17 |
| Sediu social | Bld. Dimitrie Cantemir, 21, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL DIMITRIE CANTEMIR, NR.21, BL.4, SC.A, ET.3, AP.15 |
| Telefon | 0724181141 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 3D DREAM FACTORY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| A L'IMPRÉVU S.R.L. | aceeași clădire |
| A&A FLEX RUTIER ACTIV S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| A-Z INTER-ROM-CONSULT SRL inactiv | aceeași clădire |
| A.C. LONDON ENERPRISES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| A.J. FINANCIAL&CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACS COSTASU S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ACTIV TOP CONSULTING DDD S.R.L. | aceeași clădire |
| ADMINBLOC SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADR QUICK TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| ADRIMISIRIUS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADYNA GENERAL CONSTRUCTII AG S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (39)
Sunt 39 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25