RODAX IMPEX SRL
CUI 4504167 · J1993019693408 · faliment
RODAX IMPEX SRL are CUI 4504167, nr. de înregistrare J1993019693408, înmatriculată pe 02.08.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7210. În 2024: cifră de afaceri 344.255 lei, pierdere netă 369.152 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 344 mii lei · mediana 172 mii lei | 200% din mediană |
| Profit net | -369 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -107.2% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 344 mii lei · mediana 176 mii lei | 196% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 344.255 | 696.811 | 815.271 | 645.436 | 1.359.522 | 979.000 | 1.190.213 | 911.580 | 1.009.030 | 961.478 | 1.016.878 | 896.621 | 667.820 | 716.771 |
| Venituri totale | 242.621 | 696.811 | 788.258 | 745.236 | 1.426.466 | 1.162.450 | 1.225.689 | 1.058.472 | 1.166.161 | 1.328.805 | 1.233.172 | 995.382 | 696.208 | 716.797 |
| Cheltuieli totale | 611.773 | 903.659 | 735.324 | 899.515 | 1.480.670 | 1.066.014 | 1.171.524 | 1.019.627 | 1.123.115 | 1.303.021 | 1.229.027 | 994.454 | 695.530 | 895.989 |
| Profit / pierdere brută | -369.152 | -206.848 | 52.934 | -154.279 | -54.204 | 96.436 | 54.165 | 38.845 | 43.046 | 25.784 | 4.145 | 928 | 678 | -179.192 |
| Profit / pierdere netă | -369.152 | -213.500 | 46.148 | -160.619 | -65.423 | 86.637 | 42.262 | 29.928 | 43.046 | 25.784 | 4.145 | 928 | 678 | -179.228 |
| Active imobilizate | 121.534 | 235.370 | 258.317 | 278.703 | 300.591 | 256.242 | 225.982 | 257.565 | 150.278 | 156.002 | 102.195 | 106.023 | 122.009 | 49.320 |
| Active circulante | 236.458 | 488.165 | 511.829 | 447.026 | 399.926 | 424.380 | 407.235 | 279.338 | 211.977 | 168.655 | 208.371 | 184.440 | 167.653 | 192.030 |
| Stocuri | — | 278.005 | 275.948 | 228.578 | 112.806 | 37.739 | 86.004 | 77.048 | 76.412 | 68.059 | 59.635 | 60.478 | 36.716 | 7.693 |
| Creanțe | 234.004 | 185.439 | 198.330 | 203.158 | 244.133 | 329.857 | 306.113 | 197.001 | 131.114 | 90.320 | 142.338 | 81.756 | 109.712 | 167.247 |
| Casa și conturi la bănci | 2.454 | 24.721 | 37.551 | 15.290 | 42.987 | 56.784 | 15.118 | 5.289 | 4.451 | 10.276 | 6.398 | 42.206 | 21.225 | 17.090 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 20.291 | — | 170.762 | 117.618 | 4.850 | 30.609 | — | — | 6.856 | — | 5.741 |
| Datorii | 885.231 | 881.622 | 714.734 | 726.588 | 575.134 | 489.815 | 529.047 | 503.846 | 384.885 | 414.724 | 472.837 | 447.388 | 406.541 | 364.648 |
| Venituri în avans | — | — | — | 10.168 | — | 170.762 | 117.618 | — | — | — | — | 12.302 | — | — |
| Capitaluri proprii | -527.239 | -158.087 | 55.412 | 9.264 | 125.383 | 190.807 | 104.170 | 37.907 | 7.979 | -90.067 | -162.271 | -162.371 | -116.879 | -117.557 |
| Capital subscris vărsat | 124.500 | 124.500 | 124.500 | 124.500 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 56.000 | 56.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 5 | 6 | 5 | 10 | 10 | 9 | 10 | 8 | 13 | 12 | 10 | 9 | 12 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 03.09.2025 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RODAX IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1993019693408 |
| EUID | ROONRC.J1993019693408 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-08-02 |
| Sediu social | Cal Dorobantilor, 107, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL DOROBANTILOR, NR.107, ET.2, AP.6 |
| Telefon | 0722329080 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 3D HUMAN DEVELOPMENT SRL | aceeași clădire |
| ANCOMIR PROJECT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARHIFORUM SRL inactiv | aceeași clădire |
| BAUCRAFT BUSINESS SRL inactiv | aceeași clădire |
| BUSINESS PLAY SRL | aceeași clădire |
| DES GROUP BUILDERS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FLORATI V&C S.R.L. | aceeași clădire |
| MECHANOVA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| RICCA SPOSA S.R.L. | aceeași clădire |
| SOLWOOD HOMES S.R.L. | aceeași clădire |
| TITA PROD CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADENT MEDICAL SENSE S.R.L. | 31 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7219 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (111)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25