MĂRGINEAN GENERAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 45332255 · J1/1561/2021
MĂRGINEAN GENERAL CONSTRUCT S.R.L. are CUI 45332255, nr. de înregistrare J1/1561/2021, înmatriculată pe 09.12.2021. Sediul social e în Sat Cenade, Comuna Cenade, jud. Alba. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4333. În 2025: cifră de afaceri 482.726 lei, profit net 103.855 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 483 mii lei · mediana 221 mii lei | 218% din mediană |
| Profit net | 104 mii lei · mediana 19 mii lei | 556% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 2 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 21.5% · mediana 9.3% | 231% din mediană |
| Cifră pe salariat | 121 mii lei · mediana 141 mii lei | 85% din mediană |
Comparat cu 112.121 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 5 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 482.726 | 330.615 | 36.700 | 46.750 | 1.500 |
| Venituri totale | 482.726 | 330.615 | 36.700 | 46.750 | 1.500 |
| Cheltuieli totale | 372.361 | 196.958 | 9.773 | 27.207 | — |
| Profit / pierdere brută | 110.365 | 133.657 | 26.927 | 19.543 | 1.500 |
| Profit / pierdere netă | 103.855 | 111.555 | 22.111 | 18.140 | 1.455 |
| Active imobilizate | 291.892 | 88.332 | — | — | — |
| Active circulante | 116.669 | 72.492 | 43.375 | 20.260 | 1.700 |
| Stocuri | — | — | — | 750 | — |
| Creanțe | 134 | 450 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 116.535 | 72.042 | 43.375 | 19.510 | 1.700 |
| Datorii | 184.744 | 7.362 | 1.468 | 465 | 45 |
| Capitaluri proprii | 223.817 | 153.462 | 41.907 | 19.795 | 1.655 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.12.2021 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Blaj |
| CAEN principal | 4333 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MĂRGINEAN GENERAL CONSTRUCT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J01/1561/2021 |
| EUID | ROONRC.J1/1561/2021 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2021-12-09 |
| Sediu social | Str. PRINCIPALĂ, 264, Sat Cenade Com. Cenade, ALBA |
| Domiciliu fiscal | JUD. ALBA, SAT CENADE COM. CENADE, STR. PRINCIPALĂ, NR.264 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| SEPHORA HAN MARGARETA S.R.L. inactiv | 155 m |
| MIDI CASIO SRL | 379 m |
| DR. BOBI VET S.R.L. | 421 m |
| SHAORMA LA PATRICK S.R.L. | 651 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4333 | 2021 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Alba
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25