Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

DGD MONTANA CONST S.R.L.

CUI 45855637 · J2022000299381 · este sub incidența Legii nr. 85/2014

cu contul HoReCaOS, sau pe email

DGD MONTANA CONST S.R.L. are CUI 45855637, nr. de înregistrare J2022000299381, înmatriculată pe 24.03.2022. Sediul social e în Oraş Băile Olăneşti, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 706.141 lei, pierdere netă 341.952 lei, 16 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

0/10
Semnale serioase de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-6 Procedură în curs: este sub incidența Legii nr. 85/2014
-2 Capitaluri proprii negative — datorează mai mult decât deține
-1 Pierdere în ultimul bilanț (2025)
-1 Cifra de afaceri a scăzut 62% față de anul anterior
+1 16 salariați

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 706 mii lei · mediana 221 mii lei 320% din mediană
Profit net -342 mii lei · mediana 19 mii lei sub mediană (pierdere)
Salariați 16 · mediana 2 800% din mediană
Marjă netă -48.4% · mediana 9.3% sub mediană (pierdere)
Cifră pe salariat 44 mii lei · mediana 141 mii lei 31% din mediană

Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 706 mii lei
2022: 296 mii lei 222023: 848 mii lei 232024: 1,9 mil lei 242025: 706 mii lei 25
Profit net -342 mii lei
2022: 84 mii lei 222023: 128 mii lei 232024: 152 mii lei 242025: -342 mii lei 25
Salariați 16
2022: 6 222023: 9 232024: 18 242025: 16 25
Bilanț detaliat · 4 ani (lei)
Indicator2025202420232022
Cifra de afaceri netă706.1411.859.250847.642295.900
Venituri totale864.1441.861.195847.661295.906
Cheltuieli totale1.206.0961.656.821711.020209.726
Profit / pierdere brută-341.952204.374136.64186.180
Profit / pierdere netă-341.952152.447128.33484.121
Active imobilizate99.542125.7119.9789.976
Active circulante178.158327.017233.05297.682
Stocuri158.9009004.8823.900
Creanțe16.075278.075169.6611.807
Casa și conturi la bănci3.18348.04258.50991.975
Datorii619.404300.040114.49623.337
Capitaluri proprii-341.704152.688128.53484.321
Capital subscris vărsat200200200200
Număr mediu de salariați161896

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVADA
Inactiv fiscalactiv
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 24.03.2022
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
CAEN principal4100
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCDGD MONTANA CONST S.R.L.
Nr. reg. com.J2022000299381
EUIDROONRC.J2022000299381
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2022-03-24
Sediu socialStr. Forestierilor, 36A, Orş. Băile Olăneşti, VÂLCEA
Domiciliu fiscalJUD. VÂLCEA, ORŞ. BĂILE OLĂNEŞTI, STR. FORESTIERILOR, NR.36A
Telefon—
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de clădire · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Firme active în apropieredistanță
ROKLAND SRL 17 m
CLANDRO FOOD S.R.L. inactiv 39 m
AIDA SRL 70 m
EDILITARA SRL 70 m
FLORI FOX S.R.L. 70 m
IULI SI CATA SRL 70 m
MANGA MEDIA SRL inactiv 70 m
PĂSTRĂVĂRIA BACEA S.R.L. 70 m
SIGMA SKY CONSTRUCT S.R.L. inactiv 70 m
SOFGROUP SRL inactiv 70 m
VILA VERITAS S.R.L. 70 m
ACONS SRL 121 m

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

41202022 – 2025

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

CAEN autorizat (6)

412042114321432243325520

Alte firme din Vâlcea

1466689 SETRUVIL S.R.L.
1466972 ASPRO SRL
1472478 CONSTRUCTORUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
1474177 MIANA SRL
1474266 AZTEC SRL
1480349 CONCRET SRL
1487339 IL-VIO SRL
2535329 COVAMAR SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25