REMCO S.R.L.
CUI 4646110 · J08/2132/1993
REMCO S.R.L. are CUI 4646110, nr. de înregistrare J08/2132/1993, înmatriculată pe 23.06.1993. Sediul social e în Municipiul Făgăraş, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1812. În 2025: cifră de afaceri 1.152.632 lei, profit net 135.355 lei, 9 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-17 | PRIMARIA MUNICIPIULUI FAGARAS | Papetarie (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-06-06 | CENTRU SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA FAGARA | Registre (Rev.2) | 780 lei |
| 2024-06-04 | COMUNA RECEA | Registre (Rev.2) | 198 lei |
| 2024-05-30 | APA CANAL SIBIU SA | Registre (Rev.2) | 261 lei |
| 2024-05-29 | APA CANAL SIBIU SA | Registre (Rev.2) | 87 lei |
| 2024-05-24 | Spitalul Municipal " DR. AUREL TULBURE" Fagara | Stampile cu text (Rev.2) | 98 lei |
| 2024-05-22 | COMUNA UCEA (PRIMARIA) | Servicii tipografice si servicii conexe | 375 lei |
| 2024-05-17 | COMUNA UCEA (PRIMARIA) | Servicii tipografice si servicii conexe | 2 mii lei |
| 2024-05-16 | Comuna Cincu | Stampile cu text (Rev.2) | 286 lei |
| 2024-05-15 | COMUNA RECEA | Registre (Rev.2) | 680 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 252 mii lei | 457% din mediană |
| Profit net | 135 mii lei · mediana 7 mii lei | de 18× mediana |
| Salariați | 9 · mediana 2 | 450% din mediană |
| Marjă netă | 11.7% · mediana 3% | 390% din mediană |
| Cifră pe salariat | 128 mii lei · mediana 161 mii lei | 79% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.152.632 | 932.393 | 965.082 | 1.143.740 | 844.831 | 752.503 | 928.269 | 770.072 | 679.234 | 571.192 | 572.138 | 479.765 | 391.710 | 457.257 | 468.408 |
| Venituri totale | 1.153.897 | 932.566 | 967.614 | 1.147.391 | 849.954 | 817.675 | 932.555 | 777.326 | 687.663 | 572.090 | 578.052 | 484.199 | 398.467 | 463.095 | 475.039 |
| Cheltuieli totale | 993.150 | 925.009 | 958.587 | 990.406 | 789.206 | 809.102 | 885.695 | 703.169 | 633.198 | 566.724 | 535.778 | 476.491 | 394.567 | 457.432 | 468.789 |
| Profit / pierdere brută | 160.747 | 7.557 | 9.027 | 156.985 | 60.748 | 8.573 | 46.860 | 74.157 | 54.465 | 5.366 | 42.274 | 7.708 | 3.900 | 5.663 | 6.250 |
| Profit / pierdere netă | 135.355 | 6.128 | 920 | 148.290 | 54.035 | 1.861 | 38.376 | 66.378 | 51.436 | 5.366 | 42.274 | 7.708 | 3.900 | 5.663 | 6.250 |
| Active imobilizate | 227.092 | 259.414 | 278.013 | 182.728 | 189.438 | 190.225 | 190.225 | 236.243 | 180.068 | 176.266 | 157.834 | 158.305 | 142.039 | 145.344 | 147.055 |
| Active circulante | 496.200 | 135.935 | 171.262 | 468.206 | 307.194 | 267.472 | 316.000 | 238.122 | 124.609 | 99.458 | 117.563 | 78.931 | 84.207 | 89.990 | 76.329 |
| Stocuri | 42.945 | 34.815 | 52.469 | 53.304 | 53.694 | 23.382 | 23.268 | 21.413 | 25.352 | 25.833 | 14.544 | 38.053 | 49.685 | 41.957 | 42.282 |
| Creanțe | 371.025 | 89.959 | 101.909 | 359.577 | 155.692 | 152.507 | 151.445 | 151.730 | 45.168 | 58.759 | 41.190 | 12.450 | 18.797 | 29.401 | 18.050 |
| Casa și conturi la bănci | 82.230 | 11.161 | 16.884 | 55.325 | 97.808 | 91.583 | 141.287 | 64.979 | 54.089 | 14.866 | 61.829 | 28.428 | 15.725 | 17.383 | 14.748 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 | 2.532 |
| Datorii | 313.189 | 120.601 | 180.655 | 163.234 | 157.222 | 174.854 | 225.243 | 231.759 | 128.449 | 150.932 | 115.972 | 116.653 | 108.745 | 117.108 | 106.193 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.431 | 8.057 | 12.683 | 17.310 |
| Capitaluri proprii | 410.103 | 274.748 | 268.620 | 487.700 | 339.410 | 285.375 | 283.514 | 245.138 | 178.760 | 127.324 | 161.957 | 119.684 | 111.976 | 108.075 | 102.413 |
| Capital subscris vărsat | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 |
| Număr mediu de salariați | 9 | 9 | 11 | 10 | 12 | 12 | 12 | 11 | 11 | 11 | 10 | 11 | 10 | 10 | 11 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.09.1993 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş |
| CAEN principal | 1812 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | REMCO SRL |
| Nr. reg. com. | J08/2132/1993 |
| EUID | ROONRC.J08/2132/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-06-23 |
| Sediu social | Str. LIBERTATII, 7, Mun. Făgăraş, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. FĂGĂRAŞ, STR. LIBERTATII, NR.7 |
| Telefon | 068211238 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADYMAIL FAST MOTORS&CARS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALL IN ONE MARKETING SOLUTIONS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AUTOMANIA SERVICE MAIL SRL inactiv | aceeași clădire |
| AV ROOF S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CONSTRUCTII MANOILA SRL | aceeași clădire |
| CRYSMAIL COMPACT PIESA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DDI EDIL S.R.L. | aceeași clădire |
| G.B.S. SERIPRINT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LOGOS - ARCHITETTURA E DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| MAGHERNIŢA SRL | aceeași clădire |
| PROFUMO D`ITALIA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ROOF ZONE SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1812 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Braşov
| 2572467 | AGAPE SRL |
| 3624238 | FORELLI PROSERV SRL |
| 3782688 | YOLANS COM SRL |
| 3945580 | FIRA IMPEX SRL |
| 4163868 | GROSSO SRL |
| 4193893 | CARDVIS IMPEX SRL |
| 4193923 | STOMIREX STANDARD SRL |
| 5076409 | DIPLO SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08