FREISING COMIMPEX SRL
CUI 4692052 · J1993000954116
FREISING COMIMPEX SRL are CUI 4692052, nr. de înregistrare J1993000954116, înmatriculată pe 07.09.1993. Sediul social e în Municipiul Reşiţa, jud. Caraş-Severin. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 42.255 lei, profit net 3.654 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 42 mii lei · mediana 199 mii lei | 21% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 3 mii lei | 129% din mediană |
| Marjă netă | 8.6% · mediana 1.6% | 537% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 42.255 | 44.935 | 16.611 | 12.939 | 2.133 | 17.746 | 34.586 | 12.967 | 14.365 | 9.990 | 30.800 | 26.800 | 10.814 | 13.350 | 17.981 |
| Venituri totale | 42.697 | 45.472 | 16.633 | 13.025 | 2.353 | 42.169 | 34.586 | 12.967 | 14.365 | 9.990 | 30.800 | 26.800 | 10.814 | 13.350 | 17.981 |
| Cheltuieli totale | 38.445 | 43.131 | 18.319 | 14.166 | 3.117 | 17.970 | 28.767 | 15.617 | 16.304 | 13.374 | 27.891 | 26.810 | 14.460 | 12.251 | 17.985 |
| Profit / pierdere brută | 4.252 | 2.341 | -1.686 | -1.141 | -764 | 24.199 | 5.819 | -2.650 | -1.939 | -3.384 | 2.909 | -10 | -3.646 | 1.099 | -4 |
| Profit / pierdere netă | 3.654 | 2.241 | -1.686 | -1.512 | -835 | 22.933 | 4.781 | -3.039 | -2.383 | -3.684 | 1.985 | -814 | -3.935 | 923 | -4 |
| Active circulante | 128.588 | 105.393 | 49.349 | 33.905 | 28.022 | 46.512 | 47.073 | 47.650 | 49.983 | 51.081 | 42.948 | 35.008 | 24.407 | 23.584 | 10.787 |
| Stocuri | 94.482 | 74.249 | 23.776 | 15.975 | 10.315 | 3.516 | 5.509 | 7.555 | 2.993 | 3.295 | 2.005 | 3.901 | 4.589 | 6.175 | 10.484 |
| Creanțe | 34.094 | 28.978 | 19.501 | 17.826 | 17.667 | 41.659 | 41.084 | 39.845 | 46.679 | 47.489 | 40.842 | 31.044 | 19.745 | 17.258 | — |
| Casa și conturi la bănci | 12 | 2.166 | 6.072 | 104 | 40 | 1.337 | 480 | 250 | 311 | 297 | 101 | 63 | 73 | 151 | 303 |
| Datorii | 105.687 | 86.151 | 32.348 | 15.218 | 7.823 | 26.317 | 49.811 | 55.169 | 54.463 | 53.178 | 41.361 | 35.406 | 23.991 | 19.233 | 7.359 |
| Capitaluri proprii | 22.901 | 19.242 | 17.001 | 18.687 | 20.199 | 20.195 | -2.738 | -7.519 | -4.480 | -2.097 | 1.587 | -398 | 416 | 4.351 | 3.428 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.09.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FREISING COMIMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000954116 |
| EUID | ROONRC.J1993000954116 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-09-07 |
| Sediu social | B-dul A. I. CUZA, Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN |
| Domiciliu fiscal | JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, B-DUL A. I. CUZA, BL.E1, SC.A, ET.3, AP.11 |
| Telefon | 214293 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (28)
Sunt 28 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Caraş-Severin
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08