SINTEC IMPEX SRL
CUI 4807942 · J18/1012/1993 · radiată
SINTEC IMPEX SRL are CUI 4807942, nr. de înregistrare J18/1012/1993, înmatriculată pe 02.09.1993. Sediul social e în Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, jud. Gorj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2023: cifră de afaceri 53.751 lei, pierdere netă 26.871 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 54 mii lei · mediana 199 mii lei | 27% din mediană |
| Profit net | -27 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -50% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 53.751 | — | — | — | 2.703 | 1.343 | 29.024 | 24.703 | 113.255 | 59.614 | 15.218 | 10.855 | 24.246 |
| Venituri totale | 54.551 | 0 | 0 | 0 | 2.703 | 1.343 | 29.024 | 24.703 | 113.255 | 59.614 | 15.218 | 15.855 | 24.246 |
| Cheltuieli totale | 81.422 | — | — | — | 5.902 | 13.925 | 23.838 | 40.200 | 114.790 | 61.132 | 38.756 | 49.249 | 35.817 |
| Profit / pierdere brută | -26.871 | 0 | 0 | 0 | -3.199 | -12.582 | 5.186 | -15.497 | -1.535 | -1.518 | -23.538 | -33.394 | -11.571 |
| Profit / pierdere netă | -26.871 | 0 | 0 | 0 | -3.280 | -12.622 | 4.315 | -16.238 | -4.933 | -3.306 | -23.969 | -33.394 | -11.571 |
| Active imobilizate | — | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 13.660 | 17.510 | 21.710 | 25.910 |
| Active circulante | — | 67.762 | 87.605 | 87.605 | 87.605 | 90.458 | 98.751 | 89.215 | 109.297 | 136.112 | 147.280 | 128.891 | 87.983 |
| Stocuri | — | 67.762 | 67.762 | 67.762 | 67.762 | 70.464 | 70.027 | 67.311 | 84.793 | 115.572 | 127.159 | 108.670 | 67.535 |
| Creanțe | — | — | 19.843 | 19.843 | 19.843 | 19.843 | 19.843 | 19.843 | 19.843 | 19.469 | 20.046 | 20.046 | 19.255 |
| Casa și conturi la bănci | — | — | — | — | — | 151 | 8.881 | 2.061 | 4.661 | 1.071 | 75 | 175 | 1.193 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 15.000 |
| Datorii | 219.675 | 274.226 | 274.226 | 274.226 | 274.226 | 273.799 | 269.470 | 264.249 | 268.093 | 289.975 | 301.687 | 263.529 | 208.427 |
| Capitaluri proprii | -219.675 | -192.804 | -172.961 | -172.961 | -172.961 | -169.681 | -157.059 | -161.374 | -145.136 | -140.203 | -136.897 | -112.928 | -79.534 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 25.10.2024 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Rovinari |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SINTEC IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J18/1012/1993 |
| EUID | ROONRC.J18/1012/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-09-02 |
| Sediu social | Bld. Minerilor, 4, Camera nr. 2, Orş. Rovinari, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, ORŞ. ROVINARI, BLD. MINERILOR, NR.4, CAMERA NR 2, BL.M2, SC.7, ET.3, AP.74 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (20)
Sunt 20 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Gorj
| 2155729 | DECOM SRL |
| 2155770 | VICEN SRL |
| 2156198 | EXMIRI-DAN SRL |
| 2157070 | MOTU-IMPEX SRL |
| 2157169 | NICONI SRL |
| 2157584 | DIC IMPEX SRL |
| 2157665 | COMERŢ-CONSULT SRL |
| 2157673 | SAVINI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08