SULT DANALEX S.R.L.
CUI 4891942 · J1993002731290
SULT DANALEX S.R.L. are CUI 4891942, nr. de înregistrare J1993002731290, înmatriculată pe 10.11.1993. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7912. În 2025: cifră de afaceri 39.581 lei, pierdere netă 30.803 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 40 mii lei · mediana 188 mii lei | 21% din mediană |
| Profit net | -31 mii lei · mediana 26 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -77.8% · mediana 15.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 40 mii lei · mediana 127 mii lei | 31% din mediană |
Comparat cu 43.046 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 39.581 | 38.106 | 40.792 | 28.962 | 49.100 | — | 52.090 | 37.767 | 57.243 | 37.547 | 49.941 | 53.806 | 71.670 | 72.866 | 61.000 |
| Venituri totale | 40.733 | 39.271 | 44.777 | 36.044 | 49.495 | 2.843 | 56.001 | 161.247 | 58.677 | 170.553 | 55.366 | 60.662 | 78.630 | 72.921 | 78.210 |
| Cheltuieli totale | 71.193 | 86.772 | 84.451 | 33.455 | 37.740 | 45.787 | 44.027 | 154.932 | 53.873 | 115.695 | 37.156 | 35.451 | 75.454 | 61.561 | 82.352 |
| Profit / pierdere brută | -30.460 | -47.501 | -39.674 | 2.589 | 11.755 | -42.944 | 11.974 | 6.315 | 4.804 | 54.858 | 18.210 | 25.211 | 3.176 | 11.360 | -4.142 |
| Profit / pierdere netă | -30.803 | -47.887 | -40.317 | 860 | 10.303 | -43.376 | 10.058 | 4.703 | 3.419 | 49.775 | 16.553 | 23.402 | 1.065 | 10.620 | -6.493 |
| Active imobilizate | 1.216 | 1.216 | 1.216 | 1.216 | 1.216 | 1.216 | 1.216 | 1.538 | 104.669 | 111.296 | 77.021 | 81.358 | 72.505 | 93.569 | 83.523 |
| Active circulante | 85.047 | 53.269 | 99.991 | 135.496 | 167.413 | 155.271 | 198.952 | 145.637 | 47.478 | 45.077 | 215.894 | 209.462 | 198.699 | 362.859 | 264.576 |
| Stocuri | 3.200 | — | 1.268 | — | — | — | — | — | — | — | 103.366 | — | 349 | — | — |
| Creanțe | 31.846 | 4.690 | 4.279 | — | — | — | — | — | 6.720 | — | 61.530 | 52.684 | 89.692 | 263.340 | 192.738 |
| Casa și conturi la bănci | 50.001 | 48.579 | 94.444 | 135.496 | 167.413 | 155.271 | 198.952 | 145.637 | 40.758 | 45.077 | 50.998 | 156.778 | 108.658 | 99.519 | 71.838 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 36.243 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 74.817 | 12.236 | 11.070 | 6.259 | 39.036 | 37.197 | 69.219 | 13.487 | 8.192 | 11.439 | 856 | 15.314 | 19.100 | 96.648 | 16.194 |
| Capitaluri proprii | 11.446 | 42.249 | 90.137 | 130.453 | 129.593 | 119.290 | 167.192 | 133.688 | 143.955 | 144.934 | 292.059 | 275.506 | 252.104 | 359.780 | 331.905 |
| Capital subscris vărsat | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.11.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 7912 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SULT DANALEX S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J1993002731290 |
| EUID | ROONRC.J1993002731290 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-11-10 |
| Sediu social | P-ta. VICTORIEI, 4, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, P-TA. VICTORIEI, NR.4, BL.CC VEST, SC.B, ET.1, AP.30 |
| Telefon | 593372 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AKAKIOS CONSTRUCT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ANTEROM MECANICAL SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| BANCA COMERCIALĂ INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A. BUCUREȘTI – SUCURSALA PLOIEȘTI 2 | aceeași clădire |
| BIO - ARKAN SRL inactiv | aceeași clădire |
| BLOOM BEAUTY GEORGY CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| CENTRUL AZURIT SRL inactiv | aceeași clădire |
| CNC DIGITAL TECHNOLOGIES SRL inactiv | aceeași clădire |
| COUSINS GAME S.R.L. | aceeași clădire |
| DON LAYLOW SPEED S.R.L. | aceeași clădire |
| ELENA VOYAGE SRL | aceeași clădire |
| ELEODORA SRL | aceeași clădire |
| ELIXIR OCCIDENTAL S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7912 | 2019 – 2025 |
| 7990 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25