SAPHIR COMPANY S.R.L.
CUI 4931737 · J26/1940/1993
SAPHIR COMPANY S.R.L. are CUI 4931737, nr. de înregistrare J26/1940/1993, înmatriculată pe 09.11.1993. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 3212. În 2025: cifră de afaceri 104.507 lei, profit net 2.379 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 105 mii lei · mediana 252 mii lei | 41% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 7 mii lei | 32% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 2.3% · mediana 3% | 77% din mediană |
| Cifră pe salariat | 105 mii lei · mediana 161 mii lei | 65% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 104.507 | 98.438 | 83.224 | 96.380 | 80.767 | 60.026 | 78.029 | 61.935 | 47.165 | 45.156 | 37.366 | 34.309 | 31.495 | 29.873 | 35.940 |
| Venituri totale | 104.507 | 98.438 | 83.224 | 96.380 | 80.767 | 63.288 | 78.029 | 61.935 | 47.165 | 45.156 | 37.366 | 34.309 | 31.497 | 29.876 | 35.943 |
| Cheltuieli totale | 101.083 | 106.670 | 79.242 | 81.208 | 79.029 | 66.995 | 85.733 | 59.972 | 42.156 | 38.928 | 33.383 | 32.620 | 33.005 | 31.365 | 34.585 |
| Profit / pierdere brută | 3.424 | -8.232 | 3.982 | 15.172 | 1.738 | -3.707 | -7.704 | 1.963 | 5.009 | 6.228 | 3.983 | 1.689 | -1.508 | -1.489 | 1.358 |
| Profit / pierdere netă | 2.379 | -9.217 | 3.150 | 14.209 | 931 | -4.308 | -8.484 | 1.345 | 4.538 | 5.325 | 2.863 | 660 | -2.371 | -1.489 | 1.141 |
| Active imobilizate | 53.142 | 54.625 | 56.748 | 57.648 | 36.490 | 640 | 640 | 640 | 640 | 640 | 943 | 1.305 | 1.667 | 2.030 | 2.392 |
| Active circulante | 13.600 | 6.685 | 11.324 | 11.529 | 10.183 | 8.990 | 13.849 | 21.224 | 19.151 | 13.796 | 10.622 | 6.189 | 6.041 | 8.438 | 8.430 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.819 | 1.819 | 1.819 | 1.819 | 1.819 | 1.819 |
| Creanțe | 816 | 816 | 1.408 | 1.779 | 1.289 | 2.264 | 1.289 | 3.083 | 1.402 | 1.468 | 1.531 | 1.568 | 1.598 | 1.566 | 2.627 |
| Casa și conturi la bănci | 12.784 | 5.869 | 9.916 | 9.750 | 8.894 | 6.726 | 12.560 | 18.141 | 17.749 | 10.509 | 7.272 | 2.802 | 2.624 | 5.053 | 3.984 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 1.000 | — | — | — |
| Datorii | 52.248 | 49.195 | 46.740 | 50.995 | 42.700 | 6.588 | 7.140 | 6.030 | 5.302 | 4.485 | 3.439 | 3.231 | 3.105 | 3.494 | 2.360 |
| Capitaluri proprii | 14.494 | 12.115 | 21.332 | 18.182 | 3.973 | 3.042 | 7.349 | 15.834 | 14.489 | 9.951 | 8.126 | 5.263 | 4.603 | 6.974 | 8.462 |
| Capital subscris vărsat | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 3212 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAPHIR COMPANY SRL |
| Nr. reg. com. | J26/1940/1993 |
| EUID | ROONRC.J26/1940/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-11-09 |
| Sediu social | Str. Lebedei, 20, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. LEBEDEI, NR.20 |
| Telefon | 0265237651 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GEROCOH SRL | 59 m |
| CREATIVE CENTER & BREWERY S.R.L. | 83 m |
| ALMONTEXPERT TOP MONTAJE S.R.L. | 99 m |
| CANCEU NEMES SRL | 99 m |
| EMDEZ SRL inactiv | 99 m |
| MIRADENT IMPEX SRL | 99 m |
| NEXT TRANSPORTER MURES S.R.L. | 99 m |
| OLIOTI SRL | 99 m |
| PRO EUROCONT S.R.L. | 99 m |
| BASTET SRL inactiv | 101 m |
| RAPID NICOLAS DROP S.R.L. inactiv | 101 m |
| CSI ZSO LA SRL inactiv | 106 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3212 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08