FAYA IT S.R.L.
CUI 49323446 · J2023002424328
FAYA IT S.R.L. are CUI 49323446, nr. de înregistrare J2023002424328, înmatriculată pe 20.12.2023. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6210. În 2025: cifră de afaceri 339.840 lei, profit net 276.261 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 340 mii lei · mediana 286 mii lei | 119% din mediană |
| Profit net | 276 mii lei · mediana 113 mii lei | 244% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 81.3% · mediana 45.2% | 180% din mediană |
| Cifră pe salariat | 340 mii lei · mediana 297 mii lei | 115% din mediană |
Comparat cu 28.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 3 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 339.840 | 292.330 | — |
| Venituri totale | 339.840 | 292.330 | 0 |
| Cheltuieli totale | 53.383 | 43.578 | — |
| Profit / pierdere brută | 286.457 | 248.752 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 276.261 | 239.982 | 0 |
| Active imobilizate | 5.849 | 4.400 | — |
| Active circulante | 278.793 | 244.561 | 200 |
| Creanțe | 237.529 | 203.538 | — |
| Casa și conturi la bănci | 41.264 | 41.023 | 200 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 189 |
| Datorii | 8.141 | 8.779 | 189 |
| Capitaluri proprii | 276.501 | 240.182 | 200 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.12.2023 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 6210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FAYA IT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2023002424328 |
| EUID | ROONRC.J2023002424328 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2023-12-20 |
| Sediu social | Str. Aurel Vlaicu, 5, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. AUREL VLAICU, NR.5, AP.1 |
| Telefon | 0723159276 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DND TOTAL SERVICII S.R.L. inactiv | 32 m |
| EUROPEAN CONSULTING AAD S.R.L. inactiv | 32 m |
| REVOLUTIONARY CONSTRUCTIONS PROJECTS S.R.L. | 32 m |
| SYNA BYTE SOFTWARE S.R.L. | 32 m |
| BIO & SANA SRL inactiv | 44 m |
| GURU SRL inactiv | 44 m |
| NATURA SRL inactiv | 44 m |
| ELEQTRON S.R.L. | 59 m |
| FABIOCHIC S.R.L. inactiv | 59 m |
| MEDIWELLILAUNCH S.R.L. inactiv | 59 m |
| SIB-PAP S.R.L. | 59 m |
| TEAM.ONE91 S.R.L. inactiv | 59 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2023 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Sibiu
| 787958 | SEGAS DATA SYSTEM SRL |
| 787990 | INFO-EXPERT GHIRCOIAŞ SRL |
| 788880 | ECOSOFT SRL |
| 2577839 | SOFT APLICATIV SI SERVICII SA |
| 3818773 | ELECTROCIP SRL |
| 3862078 | ALEXAN SRL |
| 5245184 | MILLENIUM SA |
| 5278475 | INTERMEZZO SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25