EURANIS SRL
CUI 4960430 · J26/2005/1993
EURANIS SRL are CUI 4960430, nr. de înregistrare J26/2005/1993, înmatriculată pe 03.12.1993. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4743. În 2025: cifră de afaceri 876.735 lei, profit net 117.018 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 877 mii lei · mediana 199 mii lei | 441% din mediană |
| Profit net | 117 mii lei · mediana 3 mii lei | de 41× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 13.3% · mediana 1.6% | 831% din mediană |
| Cifră pe salariat | 438 mii lei · mediana 224 mii lei | 196% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 876.735 | 642.942 | 747.957 | 822.203 | 859.792 | 1.077.138 | 1.295.582 | 1.041.823 | 1.300.924 | 1.469.792 | 1.559.153 | 1.573.924 | 1.783.476 | 2.438.971 | 3.562.341 |
| Venituri totale | 878.576 | 653.891 | 748.458 | 826.393 | 863.977 | 1.590.234 | 1.296.556 | 1.819.781 | 1.311.914 | 1.549.851 | 1.563.492 | 1.801.791 | 1.799.646 | 2.449.048 | 3.603.883 |
| Cheltuieli totale | 739.274 | 561.745 | 671.250 | 755.213 | 879.189 | 1.409.529 | 1.208.175 | 1.811.359 | 1.269.630 | 1.442.819 | 1.477.687 | 2.444.023 | 2.187.020 | 2.881.707 | 4.058.526 |
| Profit / pierdere brută | 139.302 | 92.146 | 77.208 | 71.180 | -15.212 | 180.705 | 88.381 | 8.422 | 42.284 | 107.032 | 85.805 | -642.232 | -387.374 | -432.659 | -454.643 |
| Profit / pierdere netă | 117.018 | 77.653 | 69.723 | 62.874 | -15.212 | 180.705 | 88.381 | 6.608 | 42.284 | 107.032 | 85.805 | -642.331 | -387.374 | -432.659 | -454.643 |
| Active imobilizate | 920.841 | 899.709 | 772.076 | 696.351 | 242.195 | 234.612 | 522.514 | 571.786 | 1.156.560 | 1.194.248 | 1.213.680 | 1.240.754 | 1.613.173 | 2.138.014 | 2.296.633 |
| Active circulante | 263.726 | 250.855 | 177.857 | 185.404 | 195.139 | 315.786 | 278.666 | 347.554 | 473.562 | 544.613 | 661.068 | 663.030 | 1.053.285 | 903.224 | 1.676.330 |
| Stocuri | 43.399 | 36.952 | 30.803 | 40.293 | 62.392 | 145.287 | 183.537 | 159.918 | 206.467 | 245.810 | 256.813 | 265.617 | 537.187 | 627.253 | 1.159.968 |
| Creanțe | 209.599 | 178.639 | 142.003 | 136.991 | 98.828 | 100.309 | 76.235 | 114.876 | 259.843 | 285.004 | 352.334 | 315.796 | 490.698 | 254.189 | 466.822 |
| Casa și conturi la bănci | 10.728 | 35.264 | 5.051 | 8.120 | 33.919 | 70.190 | 18.894 | 72.760 | 7.252 | 13.799 | 51.921 | 81.617 | 25.400 | 21.782 | 49.540 |
| Cheltuieli în avans | 757 | 1.807 | 1.807 | 1.807 | 1.807 | 1.807 | 1.807 | 1.807 | 1.807 | 1.762 | 6.204 | 4.425 | 6.200 | 160.157 | 29.012 |
| Datorii | 1.767.868 | 1.851.933 | 1.728.955 | 1.730.500 | 1.348.953 | 1.446.805 | 1.878.291 | 2.084.833 | 2.802.222 | 2.951.962 | 3.199.323 | 3.312.385 | 3.574.268 | 3.585.387 | 3.953.307 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.238 | 1.238 | 1.238 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -582.544 | -699.562 | -777.215 | -846.938 | -909.812 | -894.600 | -1.075.304 | -1.163.686 | -1.170.293 | -1.212.577 | -1.319.609 | -1.405.414 | -901.610 | -383.992 | 48.668 |
| Capital subscris vărsat | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 | 102.000 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 9 | 10 | 10 | 9 | 13 | 20 | 27 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Tue Oct 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.12.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4743 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EURANIS SRL |
| Nr. reg. com. | J26/2005/1993 |
| EUID | ROONRC.J26/2005/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-12-03 |
| Sediu social | Str. Budai Nagy Antal, 19, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. BUDIULUI, NR.70 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| METROPOLIS REAL ESTATE SRL inactiv | aceeași clădire |
| SERVICE EURANIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| EPIC METAL INSTAL S.R.L. | 25 m |
| MEDICODE SRL | 25 m |
| TERMOBLUE S.R.L. | 25 m |
| RIVIERA TRAVEL SRL inactiv | 33 m |
| CASTEL MOMENTS S.R.L. | 39 m |
| CASTELEVENTS S.R.L. | 39 m |
| INDOOR CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL | 39 m |
| OTANER SRL inactiv | 39 m |
| URBANINVESTMENT S.R.L. | 39 m |
| ASTOR TAXI TOURS S.R.L. | 43 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4743 | 2015 – 2025 |
| 4643 | 2012 – 2014 |
| 4743 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25