Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

GIDRIVE PREST S.R.L.

CUI 49656998 · J32/408/2024

cu contul HoReCaOS, sau pe email

GIDRIVE PREST S.R.L. are CUI 49656998, nr. de înregistrare J32/408/2024, înmatriculată pe 26.02.2024. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8553. În 2025: cifră de afaceri 224.409 lei, pierdere netă 150.813 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

5/10
Câteva semnale de urmărit Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-2 Capitaluri proprii negative — datorează mai mult decât deține
-1 Pierdere în ultimul bilanț (2025)
+1 Cifra de afaceri a crescut 174%

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 224 mii lei · mediana 105 mii lei 213% din mediană
Profit net -151 mii lei · mediana 7 mii lei sub mediană (pierdere)
Salariați 3 · mediana 1 300% din mediană
Marjă netă -67.2% · mediana 10.2% sub mediană (pierdere)
Cifră pe salariat 75 mii lei · mediana 110 mii lei 68% din mediană

Comparat cu 19.636 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 224 mii lei
2024: 82 mii lei 242025: 224 mii lei 25
Profit net -151 mii lei
2024: -129 mii lei 242025: -151 mii lei 25
Salariați 3
2024: 2 242025: 3 25
Bilanț detaliat · 2 ani (lei)
Indicator20252024
Cifra de afaceri netă224.40982.059
Venituri totale224.40982.059
Cheltuieli totale374.624210.458
Profit / pierdere brută-150.215-128.399
Profit / pierdere netă-150.813-129.219
Active imobilizate162.835204.200
Active circulante35.422-6.745
Creanțe9.2116.811
Casa și conturi la bănci26.211-13.556
Cheltuieli în avans1.180116
Datorii482.030326.290
Capitaluri proprii-282.593-128.719
Capital subscris vărsat500500
Număr mediu de salariați32

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalactiv
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 26.02.2024
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
CAEN principal8553
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCGIDRIVE PREST S.R.L.
Nr. reg. com.J32/408/2024
EUIDROONRC.J32/408/2024
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2024-02-26
Sediu socialStr. Fragilor, 11, Mun. Sibiu, SIBIU
Domiciliu fiscalJUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. FRAGILOR, NR.11
Telefon0745559382
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de clădire · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

85532024 – 2025

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (2)

43230852 ŢĂREAN GHEORGHE PAVEL ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ

CAEN autorizat (5)

49314941821985538559

Alte firme din Sibiu

786081 AMSO SRL
812237 AUTO-CIS COM SRL
4678635 EMADA SRL
5433099 AUTOPREST SRL
6684404 COMBI DRIVER SRL
6685485 DACIMEX SRL
15324838 MED-AUTO SRL
17383326 EURO VOLAN SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25