STANDARD INVESTMENTS CO SRL
CUI 4992858 · J1993027443400
STANDARD INVESTMENTS CO SRL are CUI 4992858, nr. de înregistrare J1993027443400, înmatriculată pe 14.12.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4611. În 2025: cifră de afaceri 54.307 lei, profit net 40.117 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 54 mii lei · mediana 199 mii lei | 27% din mediană |
| Profit net | 40 mii lei · mediana 3 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 73.9% · mediana 1.6% | de 46× mediana |
| Cifră pe salariat | 54 mii lei · mediana 224 mii lei | 24% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 54.307 | 50.743 | 51.143 | 49.176 | 47.199 | 45.319 | 74.135 | 312.958 | 883.222 | 1.619.998 | 1.158.055 | 937.579 | 931.815 | 861.580 | 960.380 |
| Venituri totale | 261.680 | 76.169 | 82.842 | 112.290 | 60.699 | 241.210 | 7.533.702 | 732.328 | 895.197 | 1.639.912 | 1.207.413 | 960.963 | 975.368 | 915.019 | 1.020.766 |
| Cheltuieli totale | 219.412 | 185.634 | 228.910 | 216.127 | 275.081 | 321.877 | 1.822.560 | 1.542.421 | 1.014.246 | 729.344 | 1.107.272 | 803.810 | 897.014 | 889.171 | 1.034.870 |
| Profit / pierdere brută | 42.268 | -109.465 | -146.068 | -103.837 | -214.382 | -80.667 | 5.711.142 | -810.093 | -119.049 | 910.568 | 100.141 | 157.153 | 78.354 | 25.848 | -14.104 |
| Profit / pierdere netă | 40.117 | -110.107 | -146.680 | -104.383 | -214.971 | -80.667 | 4.785.341 | -817.338 | -148.177 | 833.431 | 100.141 | 157.153 | 78.354 | 25.848 | -14.104 |
| Active imobilizate | 22.450 | 11.915 | 17.009 | 15.554 | 20.642 | 8.915 | 31.314 | 742.540 | 752.229 | 997.038 | 991.257 | 1.415.010 | 1.186.634 | 1.362.991 | 1.546.096 |
| Active circulante | 194.186 | 198.375 | 289.475 | 340.174 | 109.514 | 103.933 | 262.942 | 865.390 | 1.425.134 | 767.124 | 310.126 | 63.523 | 41.045 | 43.532 | 90.354 |
| Stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | 0 | 105 | — |
| Creanțe | 29.615 | 22.142 | 23.530 | 20.450 | 19.064 | 13.237 | 216.587 | 349.206 | 1.300.012 | 292.465 | 10.295 | 15.436 | 2.331 | 6.762 | 13.677 |
| Casa și conturi la bănci | 149.448 | 176.233 | 250.822 | 304.601 | 75.327 | 75.573 | 46.355 | 516.184 | 125.122 | 474.659 | 299.831 | 48.087 | 38.714 | 36.665 | 76.677 |
| Cheltuieli în avans | 7.247 | 10.057 | 14.001 | 12.956 | 8.533 | 10.890 | 13.627 | 874 | 48.143 | 47.993 | 51.764 | 50.935 | 46.373 | 47.044 | 46.008 |
| Datorii | 199.856 | 16.506.208 | 16.496.239 | 16.397.758 | 16.326.719 | 16.096.796 | 16.200.274 | 22.153.304 | 21.952.668 | 21.391.140 | 21.765.562 | 22.042.024 | 21.943.762 | 22.201.631 | 22.488.682 |
| Capitaluri proprii | 24.027 | -16.285.861 | -16.175.754 | -16.029.074 | -16.188.030 | -15.973.058 | -15.892.391 | -20.544.500 | -19.727.162 | -19.578.985 | -20.412.415 | -20.512.556 | -20.669.710 | -20.748.064 | -20.806.224 |
| Capital subscris vărsat | 1.265 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 | 1.219 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 11 | 20 | 17 | 12 | 15 | 12 | 12 | 11 | 11 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.12.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4611 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STANDARD INVESTMENTS CO SRL |
| Nr. reg. com. | J1993027443400 |
| EUID | ROONRC.J1993027443400 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-12-14 |
| Sediu social | Str. ING. NICOLAE SLANICEANU, 20, PARTER, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. ING. SLĂNICEANU N., NR.20, ET.P |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4611 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25