VEL IMPEX 94 SRL
CUI 5080906 · J2014000236103
VEL IMPEX 94 SRL are CUI 5080906, nr. de înregistrare J2014000236103, înmatriculată pe 28.03.2014. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Sărat, jud. Buzău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1611. În 2025: cifră de afaceri 78.552 lei, profit net 62.319 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 79 mii lei · mediana 254 mii lei | 31% din mediană |
| Profit net | 62 mii lei · mediana 7 mii lei | 832% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 2 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 79.3% · mediana 3% | de 26× mediana |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78.552 | 77.600 | 77.201 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34.695 | 92.682 | 37.150 | 0 | 330.884 |
| Venituri totale | 78.552 | 77.600 | 77.201 | 0 | 0 | 0 | -22.269 | 0 | 0 | 34.696 | 92.682 | 6.866 | 140 | 385.791 |
| Cheltuieli totale | 4.362 | 4.616 | 3.305 | 2.134 | 2.134 | 2.134 | 73.963 | 2.134 | 2.134 | 6.971 | 17.042 | 55.408 | 29.662 | 332.735 |
| Profit / pierdere brută | 74.190 | 72.984 | 73.896 | -2.134 | -2.134 | -2.134 | -96.232 | -2.134 | -2.134 | 27.725 | 75.640 | -48.542 | -29.522 | 53.056 |
| Profit / pierdere netă | 62.319 | 61.306 | 62.072 | -2.134 | -2.134 | -2.134 | -96.232 | -2.134 | -2.134 | 26.970 | 75.640 | -48.542 | -29.522 | 53.056 |
| Active imobilizate | 95.371 | 96.915 | 98.974 | 102.054 | 116.367 | 118.501 | 120.634 | 122.768 | 124.902 | 184.285 | 183.637 | 158.581 | 143.072 | 146.848 |
| Active circulante | 29.368 | 30.461 | 5.423 | — | — | — | — | 171.253 | 171.253 | 181.995 | 252.602 | 171.952 | 133.617 | 113.729 |
| Stocuri | 0 | — | — | — | — | — | — | 94.099 | 94.099 | 94.099 | 115.161 | 129.910 | 122.184 | 102.689 |
| Creanțe | 6.467 | 6.467 | — | — | — | — | — | 77.154 | 77.154 | 87.896 | 111.145 | 38.478 | 7.723 | 7.355 |
| Casa și conturi la bănci | 22.901 | 23.994 | 5.423 | — | — | — | — | — | — | — | 26.296 | 3.564 | 3.710 | 3.685 |
| Datorii | 306.401 | 371.357 | 409.684 | 541.827 | 554.006 | 554.007 | 554.005 | 631.160 | 631.161 | 699.152 | 742.089 | 712.023 | 654.246 | 608.612 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 15.087 | 15.087 | — | — |
| Capitaluri proprii | -181.662 | -243.981 | -305.287 | -439.773 | -437.639 | -435.506 | -433.371 | -337.139 | -335.006 | -332.872 | -320.937 | -396.577 | -377.557 | -348.035 |
| Capital subscris vărsat | — | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Număr mediu de salariați | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 27.03.2014 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat |
| CAEN principal | 1611 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VEL IMPEX '94 SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000236103 |
| EUID | ROONRC.J2014000236103 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-03-28 |
| Sediu social | Str. Gheorghiţă Lupescu, 3, Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. GHEORGHIŢĂ LUPESCU, NR.3 |
| Telefon | 0728903015 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADE & REBE & MATTEO GJN S.R.L. | aceeași clădire |
| FLORELY ALEXIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| REBE ADETRANS EXPRESS S.R.L. | aceeași clădire |
| RODICONF MODEX SRL | 18 m |
| METAL BODY SCULPTURE S.R.L. | 32 m |
| MINARDO SRL | 83 m |
| XCLOUD NETWORK IDEEAS SRL | 88 m |
| DESPI & DODO ARHIV S.R.L. | 103 m |
| AGRION SRL inactiv | 113 m |
| TARRA MADIN SRL | 113 m |
| RAMM TEAM SRL | 119 m |
| VISSIDARTE AGENCY S.R.L. | 124 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1610 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Buzău
| 6020546 | ANCOS 97 SRL |
| 9131018 | DOMINOVA S.R.L. |
| 13710352 | LEGNO ART SRL |
| 16567347 | FORLEMN BAI SRL |
| 16737590 | PRODFOR SRL |
| 17062164 | BRADEX SRL |
| 18650391 | STAVCO CONSTRUCT SRL |
| 18753605 | TOMI ALEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25