VALENTINO TAPITERIE SRL
CUI 5083961 · J2002001374238
VALENTINO TAPITERIE SRL are CUI 5083961, nr. de înregistrare J2002001374238, înmatriculată pe 15.07.2002. Sediul social e în Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9529. În 2025: cifră de afaceri 21.950 lei, profit net 273 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 22 mii lei · mediana 129 mii lei | 17% din mediană |
| Profit net | 273 lei · mediana 4 mii lei | 7% din mediană |
| Marjă netă | 1.2% · mediana 3.6% | 33% din mediană |
Comparat cu 30.788 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 21.950 | 36.450 | 66.086 | 107.850 | 44.190 | 50.520 | 44.600 | 37.090 | 35.420 | 56.150 | 42.570 | 79.335 | 37.375 | 35.830 | 22.990 |
| Venituri totale | 21.950 | 36.450 | 66.086 | 107.850 | 53.869 | 50.520 | 44.600 | 37.090 | 35.420 | 56.150 | 42.570 | 79.335 | 37.375 | 35.833 | 22.990 |
| Cheltuieli totale | 21.469 | 51.770 | 62.877 | 37.015 | 31.345 | 23.880 | 24.899 | 46.246 | 46.111 | 51.671 | 33.163 | 36.223 | 27.231 | 27.337 | 9.932 |
| Profit / pierdere brută | 481 | -15.320 | 3.209 | 70.835 | 22.524 | 26.640 | 19.701 | -9.156 | -10.691 | 4.479 | 9.407 | 43.112 | 10.144 | 8.496 | 13.058 |
| Profit / pierdere netă | 273 | -15.514 | 262 | 68.085 | 21.357 | 25.244 | 18.732 | -9.527 | -11.045 | 3.356 | 8.130 | 40.732 | 9.101 | 7.129 | 10.967 |
| Active imobilizate | 4.214 | 6.945 | 9.676 | — | 271 | 922 | 1.572 | 2.223 | 2.874 | 3.525 | — | — | 1.553 | 1.941 | 2.329 |
| Active circulante | 103.158 | 122.253 | 135.367 | 146.050 | 76.421 | 54.482 | 28.564 | 18.180 | 17.689 | 33.052 | 58.248 | 50.118 | 10.472 | 5.646 | 1.356 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 650 | — | — | — | — | — | 624 |
| Creanțe | 48.065 | 57.754 | 68.366 | 45.850 | 7.680 | 4.170 | 400 | 4.400 | — | 3.450 | 400 | — | — | 3.580 | 129 |
| Casa și conturi la bănci | 55.093 | 64.499 | 67.001 | 100.200 | 68.741 | 50.312 | 28.164 | 13.780 | 17.039 | 29.602 | 57.848 | 50.118 | 10.472 | 2.066 | 603 |
| Datorii | 1.900 | 0 | 331 | 1.600 | 326 | 395 | 372 | 9.371 | 4 | 4.973 | 0 | 0 | 2.639 | 7.302 | 10.529 |
| Capitaluri proprii | 105.472 | 129.198 | 144.712 | 144.450 | 76.366 | 55.009 | 29.764 | 11.032 | 20.559 | 31.604 | 58.248 | 50.118 | 9.386 | 285 | -6.844 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.01.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 9529 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VALENTINO TAPITERIE SRL |
| Nr. reg. com. | J2002001374238 |
| EUID | ROONRC.J2002001374238 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-07-15 |
| Sediu social | Str. CRĂIŢELOR, 26, Sat Otopeni Orş. Otopeni, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, SAT OTOPENI ORŞ. OTOPENI, STR. CRĂIŢELOR, NR.26 |
| Telefon | 0722510286 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9529 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25