PANAMICOM S.R.L.
CUI 5113426 · J04/54/1994
PANAMICOM S.R.L. are CUI 5113426, nr. de înregistrare J04/54/1994, înmatriculată pe 10.01.1994. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 130.816 lei, pierdere netă 66.219 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 131 mii lei · mediana 199 mii lei | 66% din mediană |
| Profit net | -66 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -50.6% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 65 mii lei · mediana 224 mii lei | 29% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 130.816 | 115.161 | 107.220 | 83.561 | 65.831 | 63.679 | 70.886 | 73.648 | 74.328 | 90.108 | 93.374 | 70.720 | 70.656 | 69.436 | 50.320 |
| Venituri totale | 130.816 | 115.161 | 107.220 | 83.561 | 65.831 | 63.679 | 70.886 | 73.648 | 74.328 | 90.108 | 93.374 | 70.720 | 70.656 | 69.436 | 50.320 |
| Cheltuieli totale | 195.727 | 178.829 | 166.910 | 131.091 | 111.225 | 87.981 | 82.587 | 85.558 | 82.377 | 92.489 | 92.818 | 76.628 | 69.298 | 67.748 | 51.536 |
| Profit / pierdere brută | -64.911 | -63.668 | -59.690 | -47.530 | -45.394 | -24.302 | -11.701 | -11.910 | -8.049 | -2.381 | 556 | -5.908 | 1.358 | 1.688 | -1.216 |
| Profit / pierdere netă | -66.219 | -64.820 | -60.762 | -48.366 | -46.052 | -24.928 | -12.410 | -12.646 | -8.792 | -4.183 | -2.245 | -8.030 | -535 | 1.688 | -1.216 |
| Active imobilizate | 40.621 | 40.621 | 40.621 | 40.621 | 40.621 | 34.082 | 34.082 | 34.082 | 34.082 | 34.082 | 34.082 | 46.399 | 48.233 | 48.233 | 48.233 |
| Active circulante | 15.505 | 34.429 | 39.107 | 84.561 | 75.584 | 83.303 | 90.810 | 104.560 | 109.046 | 112.641 | 124.980 | 127.421 | 115.773 | 122.046 | 118.567 |
| Stocuri | 3.484 | 29.077 | 38.449 | 84.493 | 74.336 | 81.466 | 89.112 | 103.961 | 107.655 | 112.592 | 123.759 | 125.355 | 113.550 | 112.513 | 107.207 |
| Creanțe | 9.551 | 843 | — | — | 419 | 1.448 | — | — | — | — | 388 | 1.394 | 1.237 | 9.091 | 10.981 |
| Casa și conturi la bănci | 2.470 | 4.509 | 658 | 68 | 829 | 389 | 1.698 | 599 | 1.391 | 49 | 833 | 672 | 986 | 442 | 379 |
| Datorii | 464.182 | 416.887 | 356.744 | 341.437 | 284.107 | 239.235 | 226.614 | 227.954 | 219.794 | 214.597 | 222.753 | 235.267 | 217.423 | 223.161 | 221.370 |
| Capitaluri proprii | -408.056 | -341.837 | -277.016 | -216.255 | -167.902 | -121.850 | -101.722 | -89.312 | -76.666 | -67.874 | -63.691 | -61.447 | -53.417 | -52.882 | -54.570 |
| Capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.01.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PANAMICOM SRL |
| Nr. reg. com. | J04/54/1994 |
| EUID | ROONRC.J04/54/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-01-10 |
| Sediu social | Str. Cornişa Bistriţei, 12, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CORNIŞA BISTRIŢEI, NR.12, BL.12, SC.A, ET.5, AP.23 |
| Telefon | 0234583216 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 54U WEB DESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADINA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADLU BEST S.R.L. | aceeași clădire |
| ADPAM SRL | aceeași clădire |
| ALEXAND GLAM S.R.L. | aceeași clădire |
| ALICE DENTAL OFFICE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALIMENTARI TRADIZI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALINTECH SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALL - HIDRO PROIECT SRL | aceeași clădire |
| ALL METAL WORK S.R.L. | aceeași clădire |
| ALMIO TRADE SRL | aceeași clădire |
| ALVERNI SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bacău
| 946026 | DOLEN SRL |
| 946905 | O.V.P.-IMPEX SRL |
| 949090 | PARF SRL |
| 949251 | TRIMER SRL |
| 950280 | SEVEN UP SRL |
| 950809 | OBA SRL |
| 951537 | ACELINA SRL |
| 953449 | META-CHIM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25