IMPEX XANTUS SRL
CUI 514281 · J1991000738192
IMPEX XANTUS SRL are CUI 514281, nr. de înregistrare J1991000738192, înmatriculată pe 11.09.1991. Sediul social e în Municipiul Miercurea Ciuc, jud. Harghita. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5630. În 2025: cifră de afaceri 1.103.098 lei, profit net 13.966 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 166 mii lei | 666% din mediană |
| Profit net | 14 mii lei · mediana 1 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 2 | 150% din mediană |
| Marjă netă | 1.3% · mediana 1% | 130% din mediană |
| Cifră pe salariat | 368 mii lei · mediana 131 mii lei | 280% din mediană |
Comparat cu 55.582 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.103.098 | 1.145.513 | 1.102.920 | 984.900 | 794.893 | 738.570 | 946.901 | 822.296 | 719.446 | 643.342 | 555.983 | 403.127 | 401.557 | 411.180 | 407.225 |
| Venituri totale | 1.103.098 | 1.145.513 | 1.102.920 | 1.126.935 | 794.893 | 744.120 | 946.901 | 822.296 | 719.446 | 643.342 | 563.903 | 427.757 | 434.864 | 441.180 | 457.229 |
| Cheltuieli totale | 1.086.472 | 1.128.220 | 1.060.233 | 891.124 | 786.765 | 732.923 | 925.435 | 814.093 | 706.263 | 642.284 | 563.132 | 420.458 | 434.864 | 421.001 | 424.829 |
| Profit / pierdere brută | 16.626 | 17.293 | 42.687 | 235.811 | 8.128 | 11.197 | 21.466 | 8.203 | 13.183 | 1.058 | 771 | 7.299 | 0 | 20.179 | 32.400 |
| Profit / pierdere netă | 13.966 | 14.529 | 33.863 | 227.950 | 1.768 | 6.861 | 13.893 | 1.480 | 7.628 | 889 | 7 | 7.295 | 0 | 20.179 | 32.400 |
| Active imobilizate | 8.003 | 20.130 | 23.513 | 23.513 | 16.765 | — | — | — | — | 0 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 103.645 | 283.080 | 267.312 | 293.467 | 176.928 | 55.442 | 61.839 | 41.914 | 37.692 | 45.493 | 45.626 | 34.195 | 23.490 | 24.908 | 4.887 |
| Stocuri | 24.450 | 34.019 | 73.692 | 9.080 | 25.242 | 34.758 | 26.844 | 22.316 | 13.666 | 26.622 | 40.659 | 29.149 | 23.037 | 22.100 | 4.047 |
| Creanțe | 1.677 | 107.811 | 168.200 | 267.522 | 2.056 | 658 | 988 | 2.982 | 28 | 1 | 783 | 1 | 1 | 1 | — |
| Casa și conturi la bănci | 77.518 | 141.250 | 25.420 | 16.865 | 149.630 | 20.026 | 34.007 | 16.616 | 23.998 | 18.870 | 4.184 | 5.045 | 452 | 2.807 | 840 |
| Datorii | 94.567 | 23.208 | 25.352 | 53.370 | 15.998 | 21.550 | 34.808 | 28.776 | 26.034 | 41.463 | 42.485 | 31.061 | 27.651 | 29.069 | 29.227 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 142.035 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 17.081 | 280.002 | 265.473 | 263.610 | 35.660 | 33.892 | 27.031 | 13.138 | 11.658 | 4.030 | 3.141 | 3.134 | -4.161 | -4.161 | -24.340 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | — | — | — | 4 | 3 | — | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita |
| CAEN principal | 5630 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IMPEX XANTUS SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000738192 |
| EUID | ROONRC.J1991000738192 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-09-11 |
| Sediu social | Str. Kossuth Lajos, 10, Mun. Miercurea Ciuc, HARGHITA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. KOSSUTH LAJOS, NR.10 |
| Telefon | 0266371400 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| B & I TRADE IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| CARRUS LST S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CIVIS PREST SRL | aceeași clădire |
| DIATECH S.R.L. | aceeași clădire |
| HILCON SRL | aceeași clădire |
| H` AMBULANT SRL | aceeași clădire |
| KORAX SRL | aceeași clădire |
| MAIN COUNTER S.R.L. | aceeași clădire |
| SPHERE BALL SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| TAV ENTERPRISE SRL | aceeași clădire |
| VITAE ANIMALIA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| EUROTOP SRL | 34 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5630 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Harghita
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25