B.C. UNO SRL
CUI 5240837 · J1994000226243
B.C. UNO SRL are CUI 5240837, nr. de înregistrare J1994000226243, înmatriculată pe 08.02.1994. Sediul social e în Municipiul Baia Mare, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4639. În 2025: cifră de afaceri 3.351.843 lei, profit net 67.908 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-25 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 179 lei |
| 2024-06-20 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 952 lei |
| 2024-06-18 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 581 lei |
| 2024-06-18 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 897 lei |
| 2024-06-17 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 898 lei |
| 2024-06-12 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 403 lei |
| 2024-06-10 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 790 lei |
| 2024-06-06 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-05-27 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-05-23 | Colegiul de Arte Baia Mare | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 112 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,4 mil lei · mediana 199 mii lei | de 17× mediana |
| Profit net | 68 mii lei · mediana 3 mii lei | de 24× mediana |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 2% · mediana 1.6% | 125% din mediană |
| Cifră pe salariat | 479 mii lei · mediana 224 mii lei | 214% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.351.843 | 3.413.134 | 2.653.275 | 2.128.489 | 1.577.316 | 1.508.299 | 1.549.733 | 1.537.295 | 1.560.305 | 1.583.182 | 1.652.251 | 1.104.688 | 856.980 | 1.061.795 | 942.957 |
| Venituri totale | 3.351.853 | 3.417.790 | 2.653.289 | 2.128.496 | 1.629.823 | 1.536.730 | 1.587.260 | 1.544.923 | 1.642.029 | 1.618.320 | 1.727.132 | 1.174.860 | 901.580 | 1.064.208 | 1.006.761 |
| Cheltuieli totale | 3.271.662 | 3.286.115 | 2.605.305 | 2.116.469 | 1.624.208 | 1.641.298 | 1.629.688 | 1.620.971 | 1.639.981 | 1.615.462 | 1.719.710 | 1.174.632 | 901.334 | 1.063.866 | 997.915 |
| Profit / pierdere brută | 80.191 | 131.675 | 47.984 | 12.027 | 5.615 | -104.568 | -42.428 | -76.048 | 2.048 | 2.858 | 7.422 | 228 | 246 | 342 | 8.846 |
| Profit / pierdere netă | 67.908 | 125.355 | 47.984 | 12.027 | 5.615 | -104.568 | -42.428 | -79.614 | 1.943 | 2.378 | 7.076 | 228 | 103 | 342 | 8.846 |
| Active imobilizate | — | 17.879 | 33 | 24 | 24 | 24 | 24 | 11.291 | 23.473 | 51.616 | 66.537 | 77.757 | 92.303 | 34.123 | 34.123 |
| Active circulante | 250.084 | 220.615 | 239.936 | 119.626 | 125.675 | 116.729 | 229.492 | 319.201 | 366.008 | 321.713 | 214.284 | 204.400 | 127.784 | 241.561 | 191.430 |
| Stocuri | 193.928 | 154.804 | 139.701 | 104.428 | 97.232 | 95.030 | 181.675 | 257.260 | 298.936 | 230.754 | 146.513 | 171.925 | 45.413 | 86.815 | 84.800 |
| Creanțe | 14.958 | 19.113 | 18.058 | 9.997 | 7.534 | 4.783 | 13.167 | 8.820 | 28.832 | 29.407 | 7.787 | 28.971 | 7.990 | 22.525 | 18.042 |
| Casa și conturi la bănci | 41.198 | 46.698 | 82.177 | 5.201 | 20.909 | 16.916 | 34.650 | 53.121 | 38.240 | 61.552 | 59.984 | 3.504 | 74.381 | 132.221 | 88.588 |
| Datorii | 125.247 | 181.564 | 308.394 | 236.059 | 254.135 | 249.961 | 258.156 | 316.704 | 296.089 | 324.870 | 234.823 | 243.235 | 181.394 | 237.093 | 187.504 |
| Capitaluri proprii | 124.837 | 56.930 | -68.425 | -116.409 | -128.436 | -133.208 | -28.640 | 13.788 | 93.392 | 48.459 | 45.998 | 38.922 | 38.693 | 38.591 | 38.049 |
| Capital subscris vărsat | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 44.990 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 9 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Sep 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.02.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 4639 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | B.C. UNO SRL |
| Nr. reg. com. | J1994000226243 |
| EUID | ROONRC.J1994000226243 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-02-08 |
| Sediu social | Bld. Decebal, 4, Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. DECEBAL, NR.4 |
| Telefon | 0262206159 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALALIBO DELICII S.R.L. | aceeași clădire |
| AMA - ABRAZIVE SRL | aceeași clădire |
| AMBIAL SRL | aceeași clădire |
| ARIADEL CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| BIG-DEAL SRL | aceeași clădire |
| CERAL SRL | aceeași clădire |
| CONNECT DRIVERS S.R.L. | aceeași clădire |
| COSMOFIX S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| EDEN EMANUEL S.R.L. | aceeași clădire |
| EURODOR SRL | aceeași clădire |
| EXITO ZAZA S.R.L.-D. | aceeași clădire |
| FANGLI YLARIA S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4639 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (28)
Sunt 28 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Maramureş
| 2195189 | GOSPODINA 2 SRL |
| 2201051 | COMEXMAR SRL |
| 6473989 | POENAR PROD COM SRL |
| 6793584 | LOBRY COM SRL |
| 6947888 | METCHIM TORENT SRL |
| 7065732 | PODAVA-COM SRL |
| 8050691 | RIVITA COM SERV SRL |
| 8362154 | MARDANI COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25